Jazda bolidami F1 nie jest już zarezerwowana tylko dla słynnych kierowców. Polska doczekała się lipcowej tury wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”

Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 Formula Drive
12.7.2022

W dniach 9–11 lipca br. na torze Silesia Ring miłośnicy motorsportu mogli zrealizować kilka marzeń związanych z bolidami F1. Dzięki wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” można było usiąść za kierownicą bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2.

Na lipcowym wydarzeniu motoryzacyjnym pojawiły się aż 3 typy bolidów, wywołując spore emocje entuzjastów szybkiej jazdy. Pomysłodawcą i twórcą tego nietypowego eventu z maszynami F1, organizowanego pierwszy raz w Polsce był Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy i pasjonat sportów ekstremalnych. Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w jego głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o przygotowaniu wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1” w Polsce.

Debiut w roli kierowcy bolidu F1

Niektórzy szczęściarze mogli się przekonać na własnej skórze, jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica czy Nico Rosberg. Uczestnicy wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, którzy zdecydowali się na komercyjne jazdy, po przejściu profesjonalnych szkoleń mogli zrealizować jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz, co wywoływało duże emocje. Udział w tym wydarzeniu był niecodzienną szansą dla osób, które chciały doświadczyć jazdy bolidem F1 w roli kierowcy oraz poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.

Debiut w roli pasażera bolidu F1

Fani motoryzacyjnych sportów i szybkiej jazdy mogli również zaliczyć debiut w roli pasażera, jeżdżąc bolidem F1, BMW Sauber F1.06 X2 , którego prowadził doświadczony kierowca wyścigowy – Kamil Franczak. Bolid, którym podczas Formula Drive były realizowane przejażdżki co-drive, został stworzony na podstawie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku.

Duże emocje wzbudzało również samo obserwowanie bolidów F1 w akcji na torze wyścigowym, gdyż podczas Formula Drive mieliśmy do czynienia z najszybszymi samochodami świata. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia był również symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

– Za nami pierwsza polska edycja wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”, która odbyła się w 2 turach w czerwcu i w lipcu br. Niezwykłe emocje i bardzo entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji pokazały, że warto w Polsce organizować wydarzenia dla pasjonatów F1 – skomentował Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Samo zobaczenie bolidów F1 na polskim torze wyścigowym było już dużą gratką, a co dopiero przejażdżka legendarnymi maszynami w roli kierowcy czy pasażera. Takie przeżycia były właśnie możliwe w Polsce podczas wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

Źródło: Innovation PR/Formula Drive

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę