Jak działa pakiet Ford Pomoc? Ochrona Assistance w cenie auta

Jak działa pakiet Ford Pomoc? Ford

Awaria samochodu, wypadek, zatrzaśnięte wewnątrz auta kluczyki, rozładowany akumulator czy brak paliwa. Wszystko może się zdarzyć, a naprawa, holowanie auta czy samochód zastępczy mogą wygenerować spore koszty – szczególnie podczas zagranicznych podróży. Dlatego właśnie Ford przygotował atrakcyjny pakiet pomocy drogowej, którym bezpłatnie objęty jest każdy nowy pojazd tej marki.

Bezpłatna opieka assistance w ramach programu Ford Pomoc chroni właściciela pojazdu przed niespodziewanymi wydatkami oraz oferuje wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży.

Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów jest jednym z najważniejszych elementów DNA naszej marki. Dlatego każdy nowy Ford ma zapewnioną bezpłatną ochronę assistance na czas gwarancji podstawowej w ramach programu Ford Pomoc. Dzięki temu kierowca otrzyma pomoc na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego autoryzowanego serwisu Forda w Polsce i w większości krajów Europy – mówi Anna Bruj, specjalista ds. ubezpieczeń Ford Polska.

Ochrona w ramach programu Ford Pomoc obejmuje między innymi awarię pojazdu – gdy auto nie nadaje się do użytku lub stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zatrzaśnięcie lub uszkodzenie kluczyków, rozładowanie akumulatora, awarię ogumienia czy pęknięcie przedniej szyby. W przypadku braku paliwa lub rozładowania akumulatorów w aucie elektrycznym samochód jest holowany do autoryzowanego serwisu Forda.

Gdy nie jest możliwe usprawnienie samochodu na miejscu zdarzenia, pojazd holowany jest do najbliższego autoryzowanego serwisu Forda. Natomiast w przypadku unieruchomienia uszkodzonego pojazdu – gdy awaria nie może być usunięta tego samego dnia – w ramach Ford Pomoc oferowane jest pokrycie kosztów transportu do miejsca docelowego lub powrót do miejsca zamieszkania:

  • Samochodem zastępczym (do 4 dni w przypadku awarii i do 2 dni w razie wypadku, natomiast jeżeli zostanie wykupione ubezpieczenie w ramach programu Ford Ubezpieczenie to świadczenie wynajmu samochodu zastępczego w ramach pakietu ubezpieczenia i Ford Pomoc łączą się, a klient może w takim przypadku korzystać z samochodu zastępczego maksymalnie do 8 dni w razie awarii samochodu);
  • Taksówką (jeżeli odległość od miejsca docelowego jest mniejsza niż 30 km);
  • Pociągiem w przedziale pierwszej klasy (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 30 km, a mniejszej niż 600 km od miejsca docelowego);
  • Samolotem (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 600 km od miejsca docelowego – dotyczy zdarzeń poza granicami Polski).

Gdy awaria nastąpi w odległości powyżej 50 km od miejsca zamieszkania, kierowcy ubezpieczenie przewiduje pokrycie kosztów noclegów – do 4 dni, jednak nie dłużej niż czas naprawy pojazdu. W ramach Ford Pomoc oferowana jest także pomoc w odbiorze naprawionego samochodu: sfinansowanie kosztu dojazdu do serwisu w celu odbioru auta po naprawie lub oddelegowanie kierowcy, który przyprowadzi samochód pod wskazany adres.

Ford umożliwia objęcie ochroną Assistance także pojazdy po zakończeniu gwarancji podstawowej. Po każdym przeglądzie serwisowym wykonanym u autoryzowanych dilerów Forda właściciel pojazdu ma prawo do otrzymania programu Assistance 12, ważnego przez okres 12 miesięcy lub do kolejnego przeglądu okresowego, w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. znacza to, że każdy serwisowany regularnie w sieci autoryzowanych serwisów Forda samochód tej marki ma, niezależnie od wieku, ochronę assistance. Warto dodać, że Ford Pomoc ma także obowiązek udzielenia odpłatnej pomocy klientom Forda, którzy nie są objęci bezpłatnym świadczeniem – dodaje Anna Bruj.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę