44 ciężarówki DAF Trucks wsród pojazdów komunalnych Belgradu

44 ciężarówki DAF Trucks wsród pojazdów komunalnych Belgradu
6.8.2020

DAF wzbogacił flotę miejskich pojazdów komunalnych Belgradu, stolicy Republiki Serbii, 44 nowymi ciężarówkami. Zamówienie obejmowało pojazdy ciężarowe z serii LF i CF o różnych konfiguracjach osi pod różne zabudowy.

Obsługa, niezawodność i kompletna oferta: właśnie te czynniki miały wpływ na podjęcie decyzji o współpracy z DAF.

Pojazdy marki DAF stanowią obecnie połowę belgradzkiej floty liczącej w sumie 200 pojazdów komunalnych. Decyzja o ponownym wyborze oferty DAF opierała się na trzech kluczowych czynnikach: sprawdzonej obsłudze, niezawodności pojazdów ciężarowych oraz możliwości zakupu i serwisowania w pełni wyposażonych pojazdów bezpośrednio u lokalnego dealera, Braca Crnomarkovic, przez miejską firmę sprzątającą Gradska Ćistoća.

Śmieciarki

Firma Gradska Ćistoća jest odpowiedzialna nie tylko za wywóz śmieci, ale także za czyszczenie ulic i odśnieżanie dróg w stolicy Serbii. Zamówienie obejmowało śmieciarki wyposażone w zabudowy z załadunkiem bocznym i czołowym o pojemności 18 i 22 m3 oraz beczkowozy do czyszczenia ulic i zamiatarki, które zimą z łatwością można przekształcić w pługi śnieżne.

Prężny rozwój serbskiej stolicy

– Belgrad prężnie się rozwija, co przekłada się na rosnącą liczbę mieszkańców – mówi Marko Popadic, dyrektor firmy Gradska Ćistoća. – Obecnie w mieście i na przedmieściach mieszka 1,7 mln osób. Obciążenie wzrasta, więc wciąż udoskonalamy jakość i przyspieszamy tempo świadczenia usług. To sprawia, że usługi świadczone przez sieć dealerów DAF oraz niezawodność pojazdów mają dla nas kluczowe znaczenie. Wymiana dotychczasowych pojazdów firmy na nowe ciężarówki marki DAF poprawiła wydajność i bezpieczeństwo pracy oraz poziom czystości w mieści.

„Jesteśmy z tego bardzo dumni!”

– To największe zamówienie, jakie otrzymaliśmy dotychczas z Serbii – mówi Richard Zink, członek zarządu firmy DAF odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. – Wraz z dealerem DAF, Braca Crnomarkovic, przedstawiliśmy firmie Gradska Ćistoća kompletny pakiet usług, który idealnie odpowiada jej potrzebom. Obecnie firma ta dysponuje flotą około 100 pojazdów marki DAF, które zapewniają czystość na belgradzkich ulicach. Jesteśmy z tego bardzo dumni!

DAF Trucks Polska Sp. z o.o, jest przedstawicielstwem DAF Trucks NV, producenta pełnej gamy ciągników i podwozi pod zabudowę, oferując odpowiedni pojazd dla każdego zastosowania. DAF jest również czołowym dostawcą usług: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych świadczonych przez PACCAR Financial, innowacyjnego systemu zarządzania flotą DAF Connect oraz najwyższej klasy systemu dystrybucji części zamiennych świadczonych przez PACCAR Parts. DAF Trucks N.V. ma zakłady produkcyjne w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii oraz w Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad 1000 dealerów i punktów serwisowych w Europie i poza nią. W Polsce autoryzowana sieć dealerów obejmuje 28 nowoczesnych serwisów rozmieszczonych przy najważniejszych węzłach transportowych.

Źródło: DAF Trucks Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę