Sportowe zwieńczenie sezonu w Pucku. W długi weekend finałowe zawody Land Rover Kite Cup!

Finałowe zawody Land Rover Kite Cup w Pucku Land Rover
8.8.2022

Przed nami ostatni akcent Land Rover Kite Cup w tym roku. Sportowcy z całego kraju będą rywalizować o najwyższe miejsca w zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Finał cyklu odbędzie się w Pucku, w dniach 11–14 sierpnia.

Po zaciętej rywalizacji w Rewie i Jastarni przyszedł czas na zakończenie sportowych zmagań na wodach Zatoki Puckiej.  Od 11 do 14 sierpnia na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck) odbędą się ostatnie zawody cyklu Land Rover Kite Cup. Warto wykorzystać długi weekend, aby zobaczyć największe gwiazdy polskiego kitesurfingu. W lipcu Julia Damasiewicz została młodzieżową Mistrzynią Świata w klasie Formula Kite oraz wywalczyła pierwsze miejsca w kategorii OPEN kobiet i w kategorii U21 na zawodach Pucharu Polski Land Rover Kite Cup w Jastarni.

W Pucku, w dyscyplinie Kiteboarding rozegrane zostaną konkurencje: Formula Kite – Mistrzostwa Polski oraz Freestyle. W dyscyplinie Wingfoil obędzie się Wingfoil Race, który wyłoni Mistrzów Polski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku, czuwać będzie Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, które powstało w tym roku. W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować.

Meganagrody

Na zawodach wszyscy chętni będą mogli przetestować sprzęt sportowy uznanych marek, takich jak: North Kiteboarding, Mystic i Starboard, Duotone, ION i Fanatic, F-One i Manera oraz RRD.  Dystrybutorzy tych marek w Polsce przeznaczyli dla zwycięzców rekordową sumę nagród o łącznej wartości 155 000 PLN. Nagrodami głównymi ufundowanymi przez Vento, dystrybutora marek Duotone, ION i Fanatic w dyscyplinie Wingfoil będzie Deska Fanatic Sky Wing oraz skrzydła Duotone Slick Wing 6.6.

W Pucku na zwycięzców konkurencji Freestyle czekać będzie wyjątkowa niespodzianka – deski z tokenem NFT. Przygotuje je firma Go2NFT, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu cyfrowych jednostek danych. Go2NFT to platforma, w której użytkownik może wygenerować własne NFT w dwóch technologiach: NFT – dla produktów cyfrowych, NFT-NFC – dla produktów fizycznych z ich cyfrowym odzwierciedleniem. W aplikacji można wygenerować własne NFT i zachować je na portfelu na blockchainie. Dzięki digitalizacji użytkownik otrzymuje unikatowy certyfikat oryginalności swoich produktów. Ma przez to pewność, że nabywając daną rzecz, nie padł ofiarą oszustwa i rynku podróbek.

Ponadto dzięki zakodowaniu NFT-NFC można potwierdzać własność produktu. Niezależnie od okoliczności, w razie potrzeby użytkownik może okazać, że jest właścicielem posiadanej rzeczy. Podczas generowania kodów istnieje możliwość zawarcia w nich wszystkich parametrów. W każdej chwili można po nie sięgnąć, skanując kod.

Sobotnie wyścigi SUP

Dla fanów mniej ekstremalnych sportów, w sobotę rozpocznie się dzień desek SUP. Dzięki największemu w tej części Europy dystrybutorowi sprzętu sportowego – Hydrosfera, każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi trzykrotna mistrzyni Polski w long distance SUP i olimpijka z Aten, Monika Bronicka. Wyścigi SUP odbędą się przed głównymi zawodami, a nagrodą specjalną będzie deska Starboard SUP, która zostanie rozlosowana wśród zawodników biorących udział
w wyścigach.

Sportowcy w służbie ochrony Bałtyku

Tak jak wcześniej w Rewie i Jastarni, także w Pucku organizatorzy przekażą 100 PLN od każdego zarejestrowanego zawodnika na działania statutowe Fundacji Mare i ochronę Bałtyku.

– Gdyby nie Bałtyk, nasi rodzimi zawodnicy nie mogliby uprawiać w Polsce tak pięknego sportu, jakim jest kitesurfing. Musimy o niego dbać – wszyscy! Dlatego już w zeszłym roku podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z Fundacją Mare, by móc dołożyć od siebie choć niewielką cegiełkę do ochrony naszego morza. A wyzwań jest wiele: plastik, śmieci, niebezpieczne wraki, które leżą od lat na dnie. Fundacja Mare ma pomysł na to, jak dbać o równowagę morskiego ekosystemu, a my chcemy im
w tym pomóc
– powiedział Michał Zieliński, organizator Land Rover Kite Cup. W tym roku w naszym cyklu wzięło udział już ponad 100 zawodników. To daje sumę minimum  10 000 PLN na rzecz Fundacji Mare. Mam nadzieję, że ta kwota sporo urośnie po zawodach, które czekają nas w Pucku – dodał Zieliński.

Powstał także nowy portal bezpiecznybaltyk.com gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat ochrony tego akwenu, a także poradnik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi znajdą tam przystępne infografiki, zaś nauczyciele – scenariusze lekcji o Bałtyku.

Nie tylko emocje sportowe

Partnerem tytularnym tegorocznych zawodów jest marka Land Rover. Między zawodami będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami, m.in. kultowym Defenderem i sprawdzić jego możliwości podczas jazd próbnych. W porcie w Jastarni stanęła specjalna rampa, na której można sprawdzić jak zachowuje się auto przy 35-stopniowym nachyleniu. Jazdy testowe odbywają się do 14 sierpnia.

Więcej na: www.landroverkitecom.pl oraz na kanałach social media.

LAND ROVER KITE CUP

  • ORGANIZATOR: EUREKA EVENT & COMMUNICATION oraz BO SPORT TRAVEL
  • PARTNER TYTULARNY: LAND ROVER POLSKA
  • POZOSTALI PARTNERZY: HYDROSFERA – dystrybutor marek North Kiteboarding, Mystic i Starboard, VENTO – dystrybutor marek Duotone, ION i Fanatic, KITE OFFER – dystrybutor marek F-One i Manera oraz marka RRD. Skrzydeł zawodnikom dodawać będzie RED BULL – producent napoju energetycznego
  • PARTNERZY CYKLU: PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, PSWing Polskie Stowarzyszenie Wing, PZŻ Polski Związek Żeglarski, Gmina Kosakowo, Miasto Puck, MOKSiR Puck, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA the International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Fundacja MARE, Fundacja FRANCOR, Fundacja ANDER

Źrodło: Land Rover

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę