Elektryfikacja rynku części zamiennych

Elektryfikacja rynku części zamiennych Valeo

Valeo jest zaangażowane w aktywny rozwój swojego portfolio produktów dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, w tym tradycyjnych i nowych technologii produktów.

 

Elektryfikacja rynku wtórnego – lepsza przyszłość

Nie jest tajemnicą, że świat motoryzacyjny przechodzi wielką rewolucję elektryczną – a Valeo znajduje się w samym jej sercu. Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, europejski park pojazdów podlega elektryfikacji w ramach wielu inicjatyw – a do 2030 r. ponad 30% pojazdów na drogach ma zostać zelektryfikowanych.

Na rynku części zamiennych pojawi się wiele możliwości. Pojazdy hybrydowe i elektryczne zostaną wyposażone w nowe części zamienne, a wyzwania, takie jak dostęp do części, są priorytetem dla podmiotów pracujących w IAM.

Dwie dziedziny, na które elektryfikacja będzie miała największy wpływ to Układ Napędowy i Zarządzanie Termiczne. W obu tych dziedzinach Valeo poczyniło już ogromne postępy.

  • W celu zapewnienia bardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności dla kierowców jutra, Układy Napędowe są poddawane całkowitej renowacji. Niedawne przejęcie przez Valeo Siemens eAutomotive wzmocniło jego pozycję jako światowego lidera w dziedzinie elektryfikacji. Valeo może pochwalić się pełną gamą rozwiązań w zakresie elektrycznych układów napędowych o niskim i wysokim napięciu.
  • W nowych pojazdach systemy zarządzania ciepłem kontrolują temperaturę zarówno kabiny, jak i baterii.Po raz kolejny Valeo jest liderem OE dzięki innowacyjnym rozwiązaniom termicznym wynalezionym dla ICE, ICE, Hybrydowych i Elektrycznych.

Prawidłowo funkcjonujące systemy zarządzania ciepłem pojazdów elektrycznych i hybrydowych mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania komponentów wysokiego napięcia. Dzieje się tak przez chłodzenie lub ogrzewanie komponentów wysokiego napięcia, ale także przez zapewnienie, że akumulatory wysokiego napięcia utrzymują optymalny zakres temperatur – a wraz z nim mają dłuższą żywotność.

Oferując na rynku wtórnym te nowe technologie dla pojazdów zelektryfikowanych, Valeo pomaga rozwijać rewolucję elektryczną. Strategia ta rozpoczęła się w 2020 r. wraz z uruchomieniem iBSG (Integrated Belt-driven Starter Generator) dla technologii Mild Hybrid, który był pierwszym na rynku. Wkrótce potem, w 2022 roku, wprowadzono DWC DMF – technologię, która została uznana za niezwykle innowacyjną, pomagającą zmniejszyć hałas, wibracje i szorstkość związane z mechanizmem start-stop pojazdów hybrydowych.

Najnowsza innowacja na rynku wtórnym w elektryfikacji obejmuje wprowadzenie sprężarek elektrycznych, które są jednym z kluczowych produktów w systemach zarządzania ciepłem. 

Do końca 2023 r. firma Valeo wprowadzi na rynek nowe podzespoły wysokiego napięcia, w tym układy napędowe, takie jak falowniki, urządzenia OBC (ładowarki pokładowe) i napędy elektroniczne. Na rynku pojawią się również komponenty Zarządzania Termicznego zapewniające prawidłowe funkcjonowanie baterii (z agregatami chłodniczymi i dmuchawami akumulatorowymi). 

Oprócz wprowadzenia nowych produktów, Valeo oferuje program pomocy technicznej, który obejmuje instrukcje montażu, sesje szkoleniowe na żywo, webinaria, interaktywne prezentacje i filmy z bezpłatnej platformy internetowej online Valeo Tech@ssist. Jest ona dostępna w ponad ośmiu językach.

Firma Valeo jest zaangażowana w aktywny rozwój swojej oferty pojazdów hybrydowych i elektrycznych, w tym tradycyjnych i nowych technologii produktowych. Firma Valeo opracowała już 4500 części do konserwacji. Celem jest osiągnięcie 6000 części do końca 2023 r.

Źródło: Valeo

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę