Dwa turnieje żużlowe z udziałem gwiazd przed startem sezonu na żywo w Motowizji

Dwa turnieje żużlowe na żywo w Motowizji Motowizja

Dwa najbliższe weekendy na antenie Motowizji będą niezwykle interesujące dla fanów żużla. W najbliższą sobotę, 23 marca, odbędzie się 50. edycja Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, podczas którego kibicom w Częstochowie zaprezentuje się między innymi Bartosz Zmarzlik. Tydzień później, w Poniedziałek Wielkanocny, wielki żużel wróci do Krakowa. 

Speedway Silesia Cup – 50. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego będzie pierwszym turniejem żużlowym rozegranym w 2024 roku. Jest to także najstarsza cyklicznie impreza sportowa w Częstochowie. Poświęcona jest ona pamięci dwóch tragicznie zmarłych zawodników Włókniarza Częstochowa, którzy zginęli w trakcie zawodów.

Tegoroczna lista startowa pełna jest żużlowych sław. Otwiera ją czterokrotny, urzędujący indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. O zwycięstwo będą także walczyć między innymi Jason Doyle, Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Kacper Woryna, Maksym Drabik i Gleb Chugunov.

Na to, co wydarzy się 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny, czekano od 2019 roku. Wtedy po raz ostatni rywalizowano na Stadionie Wandy Kraków. Działacze Speedway Kraków wciąż walczą o to, aby ligowa rywalizacja powróciła do dawnej stolicy Polski. Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa będzie pierwszą okazją od lat dla krakowskich kibiców, by zobaczyć żużel w swoim mieście. Główną gwiazdą zawodów w Krakowie będzie trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Nicki Pedersen.

Powoli zbliżamy się do startu sezonu żużlowego i chcemy dać naszym widzom jego przedsmak. Organizatorzy Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego postarali się, o to, aby kibice w Częstochowie oraz widzowie Motowizji zobaczyli topowych zawodników z naszym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Powrót Krakowa na żużlową mapę kraju był wyczekiwany przez kibiców z całego kraju. Jestem pewien, że miejscowi widzowie dopiszą i wielkanocny turniej rozpocznie na nowo historię żużla w „grodzie Kraka – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Speedway Silesia CUP 2024 – 50. Memoriał B. Idzikowskiego i M. Czernego - na żywo – sobota, 23 marca, godz. 13:40
  • Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa – na żywo – poniedziałek, 1 kwietnia, godz. 13:00-16:30

Źródło: Motowizja

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę