Drabpol członkiem PSPA

Drabpol członkiem PSPA Drabpol
29.3.2022

W marcu tego roku firma Drabpol została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych – największej organizacji branżowej, kreującej rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE.

Drabpol od momentu nawiązania współpracy z producentem silników elektrycznych Dana/TM4 aktywnie bierze udział w różnych projektach, związanych z elektromobilnością i transportem zeroemisyjnym.

Teraz dzięki członkostwu w PSPA, firma dołączyła do ponad 150 przedsiębiorstw, zrzeszonych w tej organizacji, które wspólnie działają na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i prawnego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie.

Misją PSPA jest zapewnienie jak najlepszych warunków do stabilnego i zrównoważonego rozwoju rynku zero- i niskoemisyjnego transportu w Polsce. Od początku swojego istnienia Stowarzyszenie realizuje projekty badawcze, techniczne i edukacyjne, we współpracy z administracją, przemysłem i społeczeństwem, które wspierają uczestników rynku elektromobilności w Polsce i przyczyniają się do zwiększenia wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie.

Źródło: Drabpol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę