Dożywotni smar od Sidem

Dożywotni smar od Sidem Sidem

Smarowanie przegubów kulowych jest ważne, aby zapobiec ich wysychaniu, korozji i zużyciu części. Smar stosowany w częściach Sidem został opracowany wspólnie z Klüber Lubrication i zapewnia znacznie dłuższą żywotność dzięki płynniejszemu ruchowi i ochronie przed przenikaniem wody. Sidem zawsze projektuje swoje części z myślą o jak najdłuższej żywotności, maksymalnym bezpieczeństwie, komforcie i łatwym montażu.

  • Dożywotni smar Sidem zapewnia najlepszą ochronę przed zużyciem, momentem obrotowym i korozją;
  • Smar Sidem, aby zwiększyć komfort, zmniejsza zarówno tarcie statyczne, jak i dynamiczne oraz zapewnia lepszy efekt tłumienia podczas rozruchu i pracy;
  • Opracowany wspólnym wysiłkiem działu badawczo-rozwojowego Sidem oraz Klüber Lubrication.

Dłuższa żywotność

Głównym powodem awarii przegubów kulowych jest korozja spowodowana przenikaniem wody. Aby temu zapobiec, Sidem podejmuje kilka działań. Pierwsze z nich to zastosowanie trwałych surowców: np. sworznie kulowe powstają z kutej na zimno, polerowanej stali chromowej. Materiał ten zapewnia zwiększoną wytrzymałość i odporność na rdzę.

Ponadto osłona przeciwpyłowa, która osłania sworzeń kulowy i obudowę, powinna być bezpiecznie uszczelniona do sworznia kulowego i obudowy za pomocą pierścieni ze stali sprężynowej o odpowiedniej średnicy, aby zapewnić stały montaż na obudowie i płynny ruch między sworzniem a pokrywą przeciwpyłową (przechylanie i obracanie sworznia). Ponadto, osłona przeciwpyłowa została zaprojektowana z rowkami wewnątrz, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Przeguby kulowe Sidem są wysoce wodoodporne dzięki połączeniu wielu cech.

Test_przenikania_wody Sidem

Inną ważną przyczyną awarii jest stosowanie niskiej jakości smaru. Stosowanie wysokiej jakości smaru ma kluczowe znaczenie, ponieważ tworzy on warstwę ochronną na wszystkich wrażliwych powierzchniach. Co więcej, wysokiej jakości smar zachowuje swój skład i właściwości, które zapobiegają wysychaniu, zniszczeniom spowodowanym erozją i ostatecznie awariom. 

Komfortowa jazda

Smar Sidem zapewnia smarowanie przegubów kulowych, końcówek drążków kierowniczych, łączników stabilizatora i przegubów osiowych, zapewniając wyjątkowo komfortową jazdę przez znacznie dłuższy czas. Ten półsyntetyczny smar zmniejsza zarówno tarcie statyczne, jak i dynamiczne, zapobiegając poślizgowi poprzez pochłanianie momentów obrotowych podczas ruszania i jazdy. Dzięki specjalnym dodatkom smar lepiej przylega zarówno do elementów stalowych, jak i plastikowych (wkładki polimerowe). W rezultacie smar będzie działał przez dłuższy czas i zapewni lepszy efekt tłumienia pomiędzy elementami ciernymi.

Wspólne opracowanie

Smar Sidem jest wynikiem wspólnych wysiłków działu badawczo-rozwojowego Sidem i Klüber Lubrication.

Przegub_kulowy_opis Sidem

Części układu kierowniczego i zawieszenia są narażone na trudne warunki w ich codziennym użytkowaniu (moment obrotowy, temperatury, warunki pogodowe). Dlatego w laboratoriach Sidem intensywnie testowano kilka rodzajów smarów, zanim znaleziono idealne rozwiązanie zapewniające najdłuższą żywotność. Ponadto, skład smaru jest wolny od metali ciężkich i czarnych smarów stałych, dzięki czemu rozwiązanie jest jeszcze trwalsze.

Źródło: Sidem

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę