Sidem – producent elementów układu kierowniczego i zawieszenia: 90 lat doświadczenia

Sidem – 90 lat doświadczenia Sidem
24.10.2023

W tym roku firma Sidem obchodzi 90-lecie. Specjalność firmy to projektowanie i produkcja elementów układu kierowniczego i zawieszenia na rynek wtórny. Wszystkie części są produkowane w Europie i spełniają co najmniej standardy OE. Własny dział badań i rozwoju, produkcja oraz centralny magazyn pozwalają firmie świadczyć usługi na najwyższym poziomie na całym świecie. Firma Sidem specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości części i zapewnia wyjątkową obsługę branży motoryzacyjnej na rynku wtórnym.

Ponad 4 miliony części w magazynie

Firma Sidem jest ekspertem w dziedzinie elementów układu kierowniczego i zawieszenia, w tym wahaczy, przegubów kulowych, przegubów osiowych, końcówek drążków kierowniczych, tulei metalowo-gumowych (tzw. silentbloków), łączników stabilizatora, mocowań amortyzatora i mieszków dźwigni zmiany biegów. Jako producent europejski firma Sidem ma największą ofertę produktową w swojej branży. Zapewnia rozwiązania dla większości europejskich i azjatyckich pojazdów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Posiadając 10 000 pozycji w swoim katalogu i ponad 4 miliony części dostępnych z magazynu, firma Sidem oferuje 95% potrzebnych części.

elementy układu kierowniczego i zawieszenia

Produkcja w Europie

Wszystkie części są projektowane i produkowane w Europie, a priorytetem jest ich jak najdłuższa żywotność, łatwy montaż oraz maksymalne bezpieczeństwo na drodze. Firma Sidem stawia na doskonałe zarządzanie portfelem produktów oraz na działalność badawczo-rozwojową. Jeśli firma Sidem uzna, że można poprawić jakość części OE, projektuje ją od nowa.

baner firmy Sidem

Jako producent w branży motoryzacyjnej firma Sidem jest audytowana przez organizacje zewnętrzne. System zarządzania jakością uzyskał akredytację zgodnie z normami ISO9001, ISO45001 i ISO14001. Firma Sidem jest również certyfikowana zgodnie z normą IATF16949 jako dostawca OEM dla luksusowych marek samochodów, takich jak Porsche i McLaren. Firma rodzinna dumna ze swojej tradycji.

elementy układu zawieszenia

Rzemiosło rodzinne

Sidem to rodzinne przedsiębiorstwo, którego celem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości. Firmę przejął czterdzieści lat temu Walter Verfaillie, a po jego śmierci na jej czele stanęła jego córka Gwen. Kierowane przez Gwen przedsiębiorstwo pozostaje wierne zasadom swojego założyciela i kluczowym wartościom: niezawodności, stabilności i profesjonalizmu.

Gwen Verfaillie, dyrektor generalna firmy Sidem
Gwen Verfaillie, Dyrektor Generalna Sidem

Sidem nadal będzie koncentrować się na zadowoleniu klientów i doskonałej jakości elementów układu kierowniczego i zawieszenia, aby zapewnić pełny zakres najwyższej jakości usług na rynku wtórnym. Co więcej, Sidem będzie nadal się rozwijać, budując współpracę z dystrybutorami, poszerzać swoją obecność globalną i wzmacniać relacje z dystrybutorami, którzy są naszymi najcenniejszymi partnerami. To jest celem Sidem i z tego jesteśmy dumni.
Gwen Verfaillie, Dyrektor Generalna Sidem

Historie klientów

Silny zespół jest kluczowym czynnikiem sukcesu, ale zadowoleni klienci są najlepszym dowodem jakości dostarczanych produktów. Z tego powodu wysoko cenimy te poruszające słowa naszych klientów. I cieszymy się, że możemy podzielić się nimi z Tobą.

Od kilku lat Sidem jest jednym z kluczowych dostawców elementów zawieszenia dla firmy Inter-Team. Cenimy dobrą współpracę opartą na zaufaniu oraz dążeniu do zrozumienia wzajemnych potrzeb i oczekiwań. Naszym zdaniem Sidem to nie tylko produkt – to również spełniona obietnica kontrolowanego procesu produkcji. Marka oznacza bezpieczeństwo i jakość, które chcemy oferować naszym klientom.
Anna Gomoła-Paradowska, zastępca dyrektora działu współpracy z dostawcami, INTER-TEAM Sp. z o.o.

Mieliśmy przyjemność pracowania z Sidem przez wiele lat. Przez ten czas firma Sidem zawsze była niezawodnym, wiarygodnym i pomocnym partnerem. Firma konsekwentnie utrzymuje wysoki standard jakości swoich produktów i zawsze wykazuje dużą skuteczność w rozwiązywaniu wszelkich pojawiających się problemów. Sidem jest znana z szybkich reakcji na trendy w branży oraz z ciągłego poszerzania swojej oferty produktowej. Cenimy swoją relację z Sidem i czekamy z niecierpliwością na kontynuowanie naszego partnerstwa.
Ewa Potrykus, manager produktu, Hart Company

>>Zobacz więcej o ofercie firmy Sidem<<

Artykuł sponsorowany Sidem