Diamentowy Jenox AGM

Diamentowy Jenox AGM Jenox Akumulatory
7.3.2022

Chodzieski producent akumulatorów został uhonorowany nagrodą Diamentowy Hit za akumulator Jenox AGM. To najnowszy produkt w ofercie firmy Jenox Akumulatory, przeznaczony do samochodów o wymagających układach zasilających. Diamentowy Hit to pierwszy laur dla tej samochodowej baterii, która stanowi odpowiedź na wyzwania współczesnego rynku motoryzacyjnego.

Do 27. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2021 zgłoszono 198 podmiotów,  z czego do finału kapituła zakwalifikowała tylko 70 spełniających wymagania regulaminowe. Finałowa gala odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat konkursowi przyświeca idea nagradzania szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych.

– Rynek motoryzacyjny w ostatnich latach podlega dużym przemianom, a zapotrzebowanie na energię nowoczesnych samochodów spalinowych jest nieporównywalnie większy niż dwie dekady temu, a co za tym idzie wyzwania jakie stoją aktualnie przed samochodowymi akumulatorami są ogromne. Zadaniem produktów takich jak Jenox AGM jest im sprostać, oferując przy tym niezawodność i długą żywotność. Cieszymy się, że nowość w naszej ofercie spotkała się nie tylko z przychylnością klientów ale i zwróciła uwagę kapituły konkursowej – mówi Ryszard Wasyłyk, dyrektor handlowy w Jenox Akumulatory. – Jenox AGM dedykowany jest do samochodów wyposażonych w zawansowane systemy start-stop z rekuperacją energii  hamowania oraz do pojazdów o wymagających układach zasilających. Takich aut na naszych drogach nieustannie przybywa – dodaje.

Jenox AGM wykonany jest w technologii Absorbent Glass Matt, czyli z wykorzystaniem separatora składającego się z mikrowłókien szklanych, które absorbują i zatrzymują elektrolit. Rozwiązanie to zapewnia szczelność i bezpieczeństwo użytkowania, nawet w przypadku uszkodzenia obudowy. Warto również zaznaczyć, że konstrukcja akumulatora Jenox AGM sprawia, że charakteryzuje się on ponad dwukrotnie wyższą żywotnością cykliczną w stosunku do akumulatorów tradycyjnych oraz zwiększoną odpornością na głębokie wyładowania w momencie zatrzymania silnika i równoległego zasilania wszystkich odbiorników elektrycznych w pojeździe. Co istotne, akumulator ten znalazł swoje zastosowanie nie tylko w motoryzacji. Doskonale sprawdza się także w instalacjach służących do pozyskiwania i magazynowania energii odnawialnej w małych systemach, jakie znajdziemy na jachtach czy w kamperach.

Wielkopolski producent akumulatorów oprócz wspomnianego Jenox AGM w ofercie ma serie Classic Blue Power, Gold i EFB dedykowane do aut osobowych, a także SHD, SVR, SRP i EFB Truck stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Łącznie z linii produkcyjnych chodzieskiej fabryki schodzi blisko 1 mln akumulatorów rocznie.

Źródło: Jenox Akumulatory

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę