Delphi dołączy do prac nad autonomicznym pojazdem

Delphi
31.5.2017
Reklama
Reklama

Delphi dołącza do platformy autonomicznej jazdy Grupy BMW, Intela i Mobileye jako partner ds. rozwoju oraz integrator systemu platformy autonomicznej jazdy. W utworzonej platformie wykorzysta swoją wiedzę z zakresu zautomatyzowanej jazdy i integracji systemów.

W lipcu 2016 r. Grupa BMW, Intel i Mobileye połączyły siły, aby przyspieszyć prace nad systemami autonomicznej jazdy. Ich celem jest rozpoczęcie seryjnej produkcji rozwiązań w zakresie wysoko i w pełni zautomatyzowanej jazdy do 2021 r. Od tamtego czasu partnerzy opracowali skalowalną architekturę, która może być adaptowana przez innych producentów i konstruktorów w celu tworzenia najnowocześniejszych produktów i zróżnicowanych marek.

Reklama

To doskonała okazja dla Delphi, aby wykorzystać wiedzę techniczną i doświadczenie w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy i architektury elektrycznej do pomocy przy opracowaniu i wdrożeniu rozwiązania na odpowiednią skalę. Bliska współpraca z każdym z trzech partnerów stanowi mocne podstawy do osiągnięcia sukcesu – powiedział Kevin Clark, prezes i CEO firmy Delphi.

Podstawowym zadaniem Delphi będzie integracja rozwiązania dostarczonego przez BMW, Intel i Mobileye z architekturą pojazdów OEM. Dodatkowo Delphi może dostarczać niezbędne elementy sprzętu komputerowego, na przykład czujniki, a także podejmować konkretne działania na rzecz personalizacji i zróżnicowania.

Powiązane firmy

Reklama

Współpraca pomiędzy Delphi a partnerami nie odbywa się na zasadzie wyłączności.

Źródło: Delphi

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama