Continental UltraContact NXT zdobywa nagrodę International Design Award 2023

Opona UltraContact NXT została nagrodzona Continental

Jury konkursu International Design Awards (IDA) przyznało oponie UltraContact NXT nagrodę „Złoto” w kategorii „Motoryzacja i transport / Akcesoria samochodowe” za specjalną konstrukcję ściany bocznej. Dzięki zastosowaniu do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC Plus, UltraContact NXT jest jak dotąd najbardziej zrównoważoną oponą produkcyjną Continental.

  • Najbardziej zrównoważona seryjna opona Continental zdobywa „Złoto” w kategorii „Motoryzacja i transport / Akcesoria samochodowe” w konkursie International Design Awards 2023.
  • UltraContact NXT składa się w 65% z materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC PLUS.
  • Stefan Rittweger, Industrial Designer w Continental Opony  – Naszą wizją projektową było wizualne przedstawienie zrównoważonej misji opony.

Naszą wizją projektową było wizualne przedstawienie zrównoważonej misji opony. Aby to osiągnąć, wykorzystaliśmy efekty 3D i głębi do zaprojektowania liścia jako symbolu przyszłościowego przesłania opony. Po raz pierwszy osiągnęliśmy ten efekt perspektywy. Ale nawet w projekcie UltraContact NXT forma podążała za funkcją. Konstrukcja bieżnika jest nie tylko zoptymalizowana technicznie, ale także wspiera zaufanie do produktu poprzez swój charakter. Szczegóły konstrukcyjne, takie jak miękki kształt nacięć poprzecznych i krawędzie bloków bieżnika, zapewniają m.in. doskonałe właściwości ścierne. Wzornictwo i technologia są doskonale skoordynowane – mówi Stefan Rittweger, projektant opony. 

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju, bezpieczeństwie i najwyższej wydajności

Nowa opona letnia Continental łączy w sobie wysoki udział materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy z maksymalnym bezpieczeństwem oraz osiągami. Wszystkie dostępne rozmiary osiągają najlepszą ocenę na etykiecie opon UE („A”) w obszarach oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Continental niestrudzenie pracuje nad rozwojem innowacyjnych technologii oraz zrównoważonych produktów i usług w całym swoim łańcuchu wartości, od pozyskiwania zrównoważonych materiałów po recykling zużytych opon. Do 2030 roku producent opon klasy premium zamierza wykorzystywać w swoich oponach ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

UltraContact NXT jest ważnym krokiem w kierunku realizacji tych ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i stania się najbardziej postępowym producentem opon, zgodnie z programem strategicznym Vision 2030.

Nagrody International Design Awards (IDA) przyznawane są corocznie od 2007 roku w celu wyróżnienia, świętowania i promowania wyjątkowych wizjonerów designu oraz odkrywania wschodzących talentów w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz, produktów, grafiki i projektowania mody na całym świecie. Jury, składające się z czołowych ekspertów w dziedzinie architektury, mody, projektowania wnętrz, projektowania produktów i grafiki, ocenia każdą pracę według ścisłych kryteriów, takich jak innowacyjność, estetyka, funkcjonalność i zgodność z zasadami ekologii. Tylko w 2023 roku jury oceniło tysiące zgłoszeń z prawie 80 krajów.

Źródło: Continetal

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę