Chińczycy stworzyli najdłuższy elektryczny autobus świata

BYD Auto
8.4.2019

Chińscy inżynierzy koncernu BYD Auto produkują elektryczne autobusy już od długiego czasu i co kilka lat udaje im się stworzyć nowy najdłuższy pojazd tego typu na świecie.

Właśnie zaprezentowali oni liczący 27 metrów elektryczny autobus o nazwie K12A, który może pomieścić nawet 250 pasażerów. Jego maksymalna prędkość wynosi 70 km/h, a przybliżony zasięg na jednym ładowaniu to około 300 kilometrów. Oznacza to, że jedno ładowanie mogłoby wystarczyć do całodniowej jazdy. Autobus dla wygody użytkownika może być ładowany prądem stałym lub przemiennym.

Reklama

Pojazd jest wyposażony w specjalne baterie, elektryczny silnik i układ sterowania. Ponadto technologia zastosowana w produkcji autobusu w razie potrzeby pozwala na zmianę jego napędu z dwóch kół na cztery i odwrotnie.

Najważniejszy jest jednak fakt, że model K12A nie emituje żadnych spalin i gwarantuje podróż całkowicie wolną od zanieczyszczeń. Pasażerowie mogą cieszyć się cichą i spokojną podróżą, natomiast właściciel jest w stanie zaoszczędzić pieniądze na konserwacji pojazdu.

Reklama

Źródło: Newatlas

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę