Carlos Alcaraz wybrał auta elektryczne BMW

Carlos Alcaraz wybrał auta elektryczne BMW BMW

BMW udostępnia zwycięzcy tegorocznego Wimbledonu flotę samochodów elektrycznych. Carlos Alcaraz ma do dyspozycji następujące modele z gamy BMW: BMW iX, BMW i4, BMW iX3, BMW i7, a także nowe BMW iX1.

W miniony weekend Carlos Alcaraz zaliczył sukces, pokonując w finale Wimbledonu legendę kortu, Novaka Djokovicia. Po zwycięstwie w wielkoszlemowym turnieju Hiszpan umocnił się na pozycji lidera w rankingu ATP. Pomimo młodego wieku tenisista ma na swoim koncie imponujące wyniki. W seniorskim tenisie wygrał do tej pory 137 meczów, odnotowując jedynie 35 porażek. Do jego najważniejszych osiągnięć należy również zeszłoroczna wygrana w US Open.

Współpraca z Carlosem Alcarazem wpisuje się w strategię marki, która stawia na rozwój elektromobilności i nie chce być tylko częścią zrównoważonej przyszłości, ale jej siłą napędową. Już teraz BMW Group jest światowym liderem, jeżeli chodzi o portfolio samochodów klasy premium z napędem elektrycznym. BMW Group konsekwentnie dąży również do tego, żeby najpóźniej do 2030 roku ponad 50% wolumenu sprzedaży firmy stanowiły pojazdy elektryczne.

Źródło: BMW

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę