Brilliant Blue – nowy pigment od marki Spies Hecker

Brilliant Blue – nowy pigment od marki Spies Hecker Axalta Coating System
8.11.2021

Niebieski to najpopularniejszy kolor chromatyczny na rynku nowych samochodów. Spies Hecker wprowadza nowy pigment, umożliwiający idealne odtworzenie różnych odcieni niebieskiego.

Za każdym kolorem kryje się głębsze znaczenie. Wywołuje określone uczucia, emocje i skojarzenia. Niebieski, na przykład, to kolor nieba i morza, dystansu i ogromu. Kojarzy się też z harmonią, jasnością i spokojem. Może właśnie dlatego króluje wśród nabywców nowych samochodów o kolorach chromatycznych.

Powiązane firmy

Eksperci w dziedzinie kolorystyki zakładają, że popularność niebieskiego będzie stale rosnąć, dlatego też lakiernicy potrzebują wysokiej klasy materiałów do renowacji samochodów w tym kolorze. Marka Spies Hecker, ekspert w dziedzinie lakierów renowacyjnych, wyszła naprzeciw tym potrzebom i wprowadziła do systemu Permahyd Hi-TEC 480 Basecoat nowy pigment. Zielono-niebieski barwnik Permahyd Hi-TEC Mixing Colour 480 WT 318 Brilliant Blue pozwala idealnie odwzorować różne odcienie niebieskiego. Można go używać zarówno w przypadku lakierów z efektem, jak i kolorów solidowych.

Receptury z wykorzystaniem pigmentu Brilliant Blue są już dostępne w systemie Phoenix, oprogramowaniu do zarządzania kolorami marki Spies Hecker.

Źródło: Spies Hecker/Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę