Wzmocnienie ciężarówek: Brembo rozszerza ofertę aftermarket dla pojazdów ciężkich

Brembo rozszerza ofertę aftermarket dla pojazdów ciężkich Brembo
22.4.2022

Brembo, światowy lider w dziedzinie rozwoju układów hamulcowych, wprowadza na rynek aftermarket kolejną serię klocków do pojazdów ciężkich i uzupełnia ofertę tarcz o nowe rozwiązania Co-Cast i Splined®, które zostały specjalnie dostosowane do wysokich wymagań technicznych. Kluczem do rozwoju nowoczesnego portfolio była wiedza technologiczna i wieloletnie doświadczenie firmy w zakresie produkcji hamulców najwyższej jakości na pierwszy montaż.

Układ hamulcowy w samochodach użytkowych jest poddawany dużym obciążeniom termo-mechanicznym, na które musi być odporna tarcza hamulcowa. Nowa gama produktów Brembo spełnia te wymagania, dzięki rozwiązaniom opatentowanym przez Centrum Badań i Rozwoju Grupy, które zostały dopasowane do pojazdów ciężkich.

Przy produkcji tarcz wykorzystano specjalny stop żeliwa, oryginalną technologię wentylacji filarowej i proces współodlewania. Dzięki temu sprawniej odprowadzają one ciepło, są bardziej odporne na pęknięcia termiczne i znacznie wydłużają żywotność elementów układu hamulcowego, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

Inżynierowie i technicy firmy Brembo opracowali również nową gamę klocków hamulcowych. Klocki, z materiałem ciernym wykonanym z ponad 30 składników, zostały zaprojektowane do wszystkich typów pojazdów ciężkich (ciężarówek, autobusów, przyczep, naczep) i warunków eksploatacji. Dzięki zaawansowanej obróbce klocki gwarantują doskonałą skuteczność hamowania, nie powodują efektu fadingu, a droga hamowania w okresie docierania została znacząco skrócona.

Klocki hamulcowe Brembo

Szeroka gama części zamiennych, pokrywająca ponad 95% europejskiego parku pojazdów użytkowych, zawiera 100 numerów referencyjnych tarcz i 67 klocków hamulcowych. Wymiana i montaż przebiegają szybko i bezpiecznie.

Najnowsze klocki i tarcze hamulcowe Brembo z rozwiązaniami Co-Cast i Splined ® w nowych opakowaniach będą dostępne na rynku wtórnym w regionie EMEA od maja 2022 roku.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę