Brembo i Gold Phoenix łączą siły, aby stworzyć wiodącego gracza w dziedzinie technologii hamowania

Brembo i Gold Phoenix łączą siły Brembo/Gold Phoenix
10.8.2022

Brembo i Gold Phoenix podpisały umowę joint venture 50/50 (z zastrzeżeniem spełnienia wymogów lokalnych i antymonopolowych) ustanawiającą nową firmę, Shandong BRGP Friction Technology Co., Ltd, która zbuduje pierwszy duży zakład Brembo do produkcji innowacyjnych klocków hamulcowych przeznaczonych na rynek aftermarket.

Nowo utworzona firma połączy doświadczenie Brembo w dziedzinie układów hamulcowych z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami ciernymi Gold Phoenix, aby tworzyć najwyższej jakości produkty i innowacje, zwłaszcza w zakresie wydajności, komfortu, trwałości i zrównoważonego rozwoju, które będą wychodziły naprzeciw wyzwaniom związanym z elektryfikacją pojazdów i autonomiczną jazdą.

Joint venture będzie obsługiwać segmenty samochodów osobowych, lekkich samochodów użytkowych i samochodów ciężarowych, wykorzystując nowe możliwości ich przyszłego rozwoju. Według danych, w 2020 r. na świecie było obecnych na rynku ponad 1,23 mld tego typu pojazdów. Natomiast Brembo prognozuje na podstawie badań przeprowadzonych przez IHS Markit1, że liczba ta ma jeszcze wzrosnąć o ponad 10% do 2026 roku i o ponad 18% do 2030 roku, osiągając poziom około 1,46 miliarda. Oczekuje się również, że zwiększy się liczba starszych pojazdów, generując dla firmy wyższe wpływy z rynku wtórnego, w związku z potrzebą częstej konserwacji i wymiany części.

– Zawarliśmy strategiczne i długoterminowe partnerstwo z liderem w dziedzinie zaawansowanych technologicznie materiałów ciernych do układów hamulcowych, aby zwiększyć integrację pionową naszych rozwiązań – powiedział Roberto Caravati, Brembo Aftermarket Chief Operating Officer – Dzięki temu joint venture, Brembo będzie miało jeszcze silniejszą pozycją na rynku aftermarket, wykorzystując nowe możliwości w dziedzinie rozwoju klocków hamulcowych, zgodnie z misją bycia dostawcą najlepszych rozwiązań. Wszystko to z korzyścią dla naszych partnerów w łańcuchu wartości i wszystkich entuzjastów samochodów, którzy polegają na naszej marce w kwestii najwyższej jakości i wydajności.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Brembo, firmą o niezrównanej wiedzy w zakresie układów hamulcowych w skali światowej – powiedział Peng Sun, CEO Gold Phoenix – Łącząc nasze doświadczenie przemysłowe i technologiczne, wspólnie jesteśmy zobowiązani do zbudowania udanego, długoterminowego przedsięwzięcia. Dzięki specjalnemu obiektowi i zespołowi, nowa firma będzie skupiona na innowacyjnych produktach, a jej celem będzie dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań na rynku.

Shandong BRGP Friction Technology Co, Ltd ma rozpocząć działalność na początku 2023 roku w Jinan, stolicy prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Całkowita inwestycja obu firm wyniesie około 35 milionów euro w ciągu najbliższych 3 lat.

1 Dane odnoszą się do 65 przebadanych rynków. Ameryka Północna (USA, Kanada i Meksyk) obejmuje lekkie samochody ciężarowe.

Źrodło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę