BorgWarner finalizuje przejęcie Delphi Technologies

BorgWarner
2.10.2020
Reklama
Reklama

Spółka BorgWarner Inc. (NYSE: BWA) ogłosiła dziś sfinalizowanie przejęcia Delphi Technologies. Oczekuje się, że połączenie spółek BorgWarner i Delphi Technologies wzmocni produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki, tworząc lidera w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych, który zdaniem BorgWarner będzie dobrze przygotowany do odniesienia korzyści z przyszłej migracji napędów.  

– Z przyjemnością ogłaszamy finalizację przejęcia spółki Delphi Technologies – powiedział Frédéric Lissalde, prezes i główny dyrektor BorgWarner. – Dzięki temu połączeniu spółka BorgWarner zajęła jeszcze lepszą pozycję, z bogatszym asortymentem wiodących w branży produktów i systemów napędowych dla pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Spodziewamy się, że wzmocni to również naszą działalność w dziedzinie pojazdów użytkowych i rynku wtórnego. Witamy kolegów z Delphi Technologies na całym świecie w zespole BorgWarner i jesteśmy podekscytowani możliwościami, które wspólnie zyskaliśmy, aby reagować na trendy rynkowe w kierunku elektryfikacji. Jestem dumny z naszych pracowników na całym świecie, którzy przyczynili się do rozwoju firmy, w tym z naszych zespołów planowania integracji, ponieważ stawiliśmy czoła pandemii i stworzyliśmy solidne podstawy do bezproblemowej integracji. Mam głębokie przekonanie, że wykorzystamy to, co naszym zdaniem jest istotną korzyścią z tego połączenia dla naszych akcjonariuszy, klientów i dostawców.

Reklama

Istotne korzyści strategiczne i finansowe

Przewiduje się, że połączenie BorgWarner i Delphi Technologies:

  • wzmocni produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki, tworząc lidera w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych, który zdaniem BorgWarner będzie dobrze przygotowany do odniesienia korzyści z przyszłej migracji napędów. Delphi Technologies oferuje wiodące w branży technologie i talenty w zakresie energoelektroniki, z ugruntowaną bazą produkcyjną, dostawczą i kliencką. Połączona firma zaoferuje klientom pakiet zintegrowanych i samodzielnych ofert produktów energoelektronicznych (w tym falowniki wysokonapięciowe, konwertery, pokładowe urządzenia ładujące i systemy zarządzania akumulatorami) oraz możliwości (w tym oprogramowanie, integrację systemów i zarządzanie termiczne).
  • wzmocni działalność BorgWarner w sektorach pojazdów spalinowych, użytkowych i rynku wtórnego. Bogata oferta produktów firmy Delphi Technologies w zakresie napędów spalinowych uzupełnia innowacyjne portfolio firmy BorgWarner, które koncentruje się na czystych technologiach zwiększających wydajność i osiągi nowoczesnych pojazdów spalinowych. Dodanie wyników działalności Delphi Technologies w sektorze pojazdów użytkowych i rynku wtórnego zapewnia większą równowagę między pojazdami lekkimi, pojazdami użytkowymi i rynkiem wtórnym.

Klienci z rynku wtórnego na całym świecie będą nadal korzystać z bogatej oferty części zamiennych o jakości oryginału, usług, narzędzi diagnostycznych i wyposażenia testowego firm BorgWarner i Delphi Technologies. Jako marka BorgWarner, Delphi Technologies Aftermarket utrzyma swoją tożsamość marki, a klienci na całym świecie będą mogli polegać na swoich zaufanych kontaktach w zakresie sprzedaży i obsługi klienta.

Finalizacja transakcji nastąpi po uzyskaniu zgody akcjonariuszy Delphi Technologies, otrzymaniu wymaganych zezwoleń organów nadzoru, spełnieniu określonych warunków dotyczących zadłużenia Delphi Technologies oraz spełnieniu lub odstąpieniu od zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji. W związku z zamknięciem tej transakcji, akcje zwykłe Delphi Technologies przestaną być przedmiotem obrotu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Reklama

Telekonferencja i materiały prezentacyjne

O 9:30 rano czasu wschodnioamerykańskiego w czwartek, 8 października 2020 r. odbędzie się krótka telekonferencja z dodatkowymi szczegółami. Zostanie wyemitowana pod adresem: http://www.borgwarner.com/en/Investors/default.aspx.

Ponadto prezentacja na temat przejęcia będzie dostępna pod adresem: http://www.borgwarner.com/en/Investors/default.aspx.

Źródło: BorgWarner

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama