BMW i4 M50: Pierwszy samochód elektryczny BMW wyposażony w Pirelli Zero Elct

Opony Pirelli homologowane dla większości gamy BMW M Pirelli

Opony Pirelli homologowane dla większości gamy BMW M i projektowane z wykorzystaniem dedykowanego programu rozwojowego.
 

Opona Pirelli P Zero Elect została wybrana przez BMW M na wyposażenie nowego BMW i4 M50, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu opracowanego przez dywizję marki specjalizującą się w wysokich osiągach, która w zeszłym roku obchodziła 50-lecie powstania. Najnowsze bezemisyjne coupé dołącza teraz do wielu innych samochodów BMW M, dla których Pirelli opracowuje opony z przeznaczeniem na oryginalne wyposażenie.

BMW i4 M50 wyznacza drogę do całkowitej elektryfikacji działu sportowego bawarskiej marki. Samochód wyposażono w dwa silniki elektryczne napędzające wszystkie cztery koła, co pozwala na osiągnięcie mocy całkowitej 544 KM (400 kW) i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 s. Aby poradzić sobie z wysokimi osiągami samochodu i spełnić wyjątkowe wymagania wspólne dla wszystkich pojazdów elektrycznych, Pirelli opracowało ogumienie P Zero z technologią Elect, które można rozpoznać po specjalnych oznaczeniach na ścianie bocznej opony. 

Oprócz gwiazdki, która identyfikuje wszystkie dedykowane opony do marki BMW stosowane na oryginalne wyposażenie, logo Elect wskazuje również, że opona została specjalnie opracowana w celu uzupełnienia właściwości pojazdów typu BEV lub pojazdów hybrydowych typu plug-in, takich jak dostępny natychmiast moment obrotowy, zwiększona masa za sprawą akumulatorów oraz wymagań związanych z cichą pracą podzespołów w trakcie podróży.

Konstrukcja opony Pirelli została wzmocniona, aby wspierać samochód i zapewniać maksymalne osiągi nawet podczas dynamicznej jazdy sportowej. Specjalna mieszanka o wysokiej przyczepności została również opracowana tak, by zapewniać maksymalną przyczepność, gwarantując precyzyjne i efektywne prowadzenie.

Źródło: Pirelli

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę