AXONE NEMO 2 do diagnostyki pojazdów

AXONE NEMO 2 do diagnostyki pojazdów
15.7.2020

Ewolucja słynnego tabletu, będącego bestsellerem firmy Texa, proponuje jeszcze większą wydajność i potwierdza pozycję lidera w swojej kategorii. Wyróżniające go cechy to: duża prędkość obliczeniowa, szybkość komunikacji ze sterownikami i wielomarkowe oprogramowanie.

AXONE NEMO 2 dopiero wchodzi na rynek, a już jest o nim głośno. Zupełnie nowa wersja słynnego urządzenia wyświetlającego do diagnostyki pojazdów firmy TEXA, jest gotowa ponownie wejść na rynek, dzięki swoim wyjątkowym funkcjom technicznym. Szybszy i bardziej wszechstronny AXONE NEMO 2 zapewnia kompletne i precyzyjne naprawy pojazdów. Dostępny dla środowisk car, truck, off-highway, bike i marine. 

AXONE NEMO 2 jest wyposażony w 12-calowy pojemnościowy ekran o rozdzielczości 2160x1440, chroniony szkłem Gorilla Glass, co zapewnia widoczność, nawet przy pełnej ekspozycji na słońce. System operacyjny Windows 10 Enterprise jest obsługiwany przez procesor Intel Pentium Quad Core N5000 z 8 GB pamięcią RAM DDR4 i pamięcią masową SSD 250 GB PCle.

Łączność zapewnia zaawansowany dwukanałowy system Wi-Fi i moduł Bluetooth 4.2. Kolejną cechą charakterystyczną jest obecność dwóch aparatów, jednego z przodu o rozdzielczości 5 megapikseli oraz aparatu z tyłu o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą błyskową/latarką i autofocusem, bardzo przydatnych w tworzeniu szczegółowych raportów dla klientów lub przesyłania zdjęć technicznych do zespołu pomocy technicznej.

Dzięki wydajnemu sprzętowi i dedykowanemu oprogramowaniu IDC5, AXONE NEMO 2 jest bardzo szybki, co dodatkowo poprawia wydajność, która charakteryzowała poprzednią generację urządzeń TEXA. Biorąc pod uwagę rosnącą obecność elektroniki w pojazdach, jego duża prędkość obliczeniowa stanowi niewątpliwą pomoc dla mechanika wykonującego naprawę.

Obudowa zewnętrzna AXONE NEMO 2 wykonana jest z magnezu, szlachetnego materiału, który zapewnia większą wytrzymałość i lekkość, gwarantując jednocześnie optymalny poziom odprowadzania ciepła. Urządzenie to spełnia także rygorystyczne wymagania wojskowego standardu normy MIL-STD 810G (test upuszczenia tranzytowego), który potwierdza, że przyrząd jest odporny na wstrząsy i upadki.  

AXONE NEMO 2 i oprogramowanie IDC5

IDC5 jest centrum zarządzania AXONE NEMO 2. Jest to oprogramowanie wielośrodowiskowe, które wyróżnia się dużą szybkością w komunikacji z elektronicznymi sterownikami pojazdów i wykonywaniu niezbędnych operacji, przy wsparciu bardzo intuicyjnej grafiki.

Oprogramowanie TEXA zapewnia szereg funkcji i kart technicznych, które wykraczają poza tradycyjne obszary diagnostyki. Mówimy na przykład o automatycznym skanowaniu systemów TGS3s, Kartach Technicznych, Danych Technicznych, Kartach DASHBOARD, PASS-THRU, Interaktywnych Schematach Elektrycznych itd. Te dodatkowe informacje zwiększają potencjał AXONE Nemo 2, czyniąc go urządzeniem klasy Premium. 

Diagnostyka uwierzytelniona FCA

Wśród wielu dostępnych funkcji warta szczególnego podkreślenia jest możliwości przeprowadzenia Diagnostyki uwierzytelnionej pojazdów z Grupy FCA. Subskrybując nową usługę TEXA Security Access, za pomocą AXONE NEMO 2 można wykonywać diagnostykę pojazdów wyposażonych w moduł zabezpieczający SGW (Secure Gateway) w sposób legalny, bezpieczny i nieograniczony. SGW jest modułem ochronnym, montowanym w pojazdach najnowszej generacji, który przechwytuje wszelkie próby połączenia z jednostkami sterującymi zamontowanymi w pojeździe. Dzięki AXONE Nemo 2, który automatycznie zarządza całym procesem uwierzytelniania na serwerach grupy FCA, mechanik może bezpiecznie odblokować wybrany sterownik pojazdu. Przebieg ​​diagnostyki nie będzie wymagał każdorazowego logowania się do oficjalnego portalu Technical Information w celu wykupu dostępu w trakcie każdej operacji, ale będzie podobny do dobrze znanych procedur diagnozowania dowolnego innego pojazdu dostępnego w oprogramowaniu IDC5.

Wszechstronna kompatybilność

AXONE NEMO 2 może być używany w połączeniu z Navigator NANO S, Navigator TXTs i Navigator TXB Evolution, gwarantując pełne pokrycie diagnostyczne. Urządzenie można dodatkowo udoskonalić dzięki szerokiej gamie dedykowanych usług, takich jak TEXPACK, TEX@INFO, TEXA SECURITY ACCESS, TEXA APP.  W ten sposób mechanik zawsze będzie mieć w zanadrzu urządzenie "wszystko w jednym".

Źródło: TEXA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę