Axalta w wyścigu z rakiem

Axalta
18.6.2019

Już po raz dziewiąty z rzędu pracownicy firmy Axalta, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, uczestniczyli w dorocznym wyścigu kolarskim na dystansie 1000 km. Dzięki temu zebrano ponad 5000 euro dla Kom op Tegen Kanker (KOTK) – najbardziej znanej belgijskiej organizacji charytatywnej.

Wyścig trwał od 30 maja do 2 czerwca 2019 r. i odbywał się w bardzo gorących i wilgotnych warunkach. W maratonie kolarskim wzięło udział ośmiu pracowników belgijskiego biura, a każdy z nich pokonywał dziennie dystans 125 km. Start i meta znajdowały się w historycznym mieście Mechelen. Pierwszego dnia trasa przebiegała przez Antwerpię, drugiego – przez Zedelgem, trzeciego – przez Diest, natomiast czwartego – przez Oudenaarde. Wyścig kolarski odbył się kilka tygodni po biegu charytatywnym na dystansie 100 km, którego celem również bylo zebranie środków na KOTK. Pierwszy taki bieg zorganizowano w 2018 roku.

Reklama

25 marca 2019 r. czterech pracowników belgijskiego biura Axalta wraz z ponad 500 innymi zespołami uczestniczyło w biegu, którego trasa prowadziła wzdłuż malowniczych ścieżek holowniczych w belgijskim mieście Boom. Pracownicy firmy Axalta niestrudzenie przygotowywali się do obu tych wydarzeń, a do osiągnięcia dobrych wyników motywował ich cel przyświecający wyścigom. – Axalta bardzo angażuje się w działania na rzecz społeczności. Jesteśmy naprawdę dumni z naszych pracowników oraz ich niesamowitego zaangażowania w ten szczytny cel. Rak dotyka wielu osób, a badania kliniczne prowadzone przez takie organizacje charytatywne jak KOTK pomagają poprawić rokowania i podnieść jakość życia pacjentów chorych na raka. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie nie tylko naszych pracowników, lecz także innych zespołów. To dzięki nim KOTK może realizować swoją misję – powiedział Herbert van der Donk, Axalta’s Plant Manager w oddziale w Mechelen.

Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat Axalta zebrała 100 000 euro na rzecz KOTK. W tym roku podczas obu wyścigów (kolarskiego i biegowego) zebrano łącznie 7500 euro. Więcej informacji na temat firmy Axalta można znaleźć na stronie www.axalta.pl, natomiast informacje na temat organizacji KOTK można przeczytać na stronie www.komoptegenkanker.be. O Axalta Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Nasze lakiery przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Bazując na ponad 150 latach doświadczeń w branży lakierniczej, 14 000 pracowników firmy Axalta stale poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej służyć ponad 100 000 klientów w 130 krajach, oferując im najlepsze systemy lakiernicze i techniki ich aplikacji. Więcej informacji na naszej stronie internetowej axalta.pl i na Twitterze @Axalta oraz na LinkedIn.

Reklama

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę