Axalta przekazuje 50 tys. euro na przedmioty STEM i ochronę środowiska w regionie EMEA

Axalta
13.2.2020

Axalta – globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, przekazała 50 000 euro na rzecz wspierania przedmiotów STEM (tzn. z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki) oraz ochrony środowiska w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Inicjatywa – zorganizowana pod nazwą Axalta in Motion – odbyła się we wrześniu 2019 r. i zachęcała pracowników z regionu EMEA do zarejestrowania jak największej liczby kroków w ciągu 24 godzin. Liczono zarówno kroki w pracy, jak i w domu. Nie obyło się bez lokalnych akcji promujących pracę zespołową i zwiększających liczbę kroków.

Po ukończeniu zadania wybrano losowo pięć krajowych oddziałów Axalta z regionu EMEA, które miały przekazać po 10 000 euro na rzecz organizacji wybranej przez pracowników, a także zaoferować jej swój czas w ramach wolontariatu. Oto kraje i wybrane organizacje:
• Belgia: Natuurpunt to niezależna organizacja wolontariacka zajmująca się ochroną zagrożonej i podatnej na zniszczenia fauny i flory we Flandrii.
• Niemcy: Nabu NRW to organizacja wolontariacka zajmująca się ochroną przyrody w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii.
• Włochy: WWF to niezależna organizacja międzynarodowa zajmująca się ochroną środowiska naturalnego.
• Szwajcaria: Pro Natura Basel wspiera projekty chroniące faunę i florę w Bazylei i okolicy.
• Wielka Brytania: Szkoła Queen Mary’s Grammar School w brytyjskim Walsall wspiera studentów zainteresowanych przedmiotami STEM.

Axalta wspiera programy ochrony środowiska na całym świecie promujące czystą wodę i powietrze oraz chroniące siedliska zwierząt. Dlatego też z ogromną radością przekazujemy środki tym pięciu organizacjom, które podzielają nasze poglądy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wspieranie instytucji edukacyjnej skupiającej się na przedmiotach STEM to również kwestia kluczowa dla firmy, ponieważ nauki przyrodnicze i technologia stanowią fundament innowacyjności i rozwoju produkcji – powiedział Yves Kerstens, Vice President i President Axalta na region EMEA. 

Źródło: Axalta

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę