Axalta Globalnym Dostawcą Roku 2021 lakierów do pojazdów użytkowych według firmy Frost & Sullivan

Axalta Globalnym Dostawcą Roku 2021
26.11.2021

Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, otrzymuje tytuł Globalnego Dostawcy Roku 2021 w zakresie lakierów do pojazdów użytkowych, przyznawany przez firmę Frost & Sullivan.

Ta doroczna nagroda za najlepsze praktyki dowodzi, że Axalta tworzy nowatorskie lakiery wychodzące naprzeciw zmieniającym się potrzebom producentów, którzy chcą projektować lżejsze pojazdy i podzespoły zewnętrzne. Wyróżnienie odzwierciedla także pozycję firmy jako lidera w zakresie innowacyjności i komercjalizacji wydajnych systemów lakierniczych.

Powiązane firmy

Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

– Każdego dnia budujemy lepsze relacje z klientami poprzez uważne wsłuchiwanie się w ich potrzeby, poznawanie specyfiki ich branży oraz dostarczanie światowej klasy produktów i usług, które pozwalają im osiągać założenia finansowe oraz realizować cele w zakresie jakości, zrównoważonego rozwoju i szybkości procesów – wyjaśnia Joseph Wood, Axalta Vice President, Global Commercial Vehicle Coatings. – Jesteśmy wdzięczni za nagrodę, która sygnalizuje, że nasze innowacyjne rozwiązania, dążenie do najwyższej jakości oraz orientacja na potrzeby klientów są doceniane.

W ramach swojej analizy eksperci z Frost & Sullivan zwrócili szczególną uwagę na produkty Imron® i Rival® z oferty Axalta, które skracają czas aplikacji, co pozwala zwiększyć wydajność, przyspieszyć proces lakierowania oraz obniżyć zużycie energii. Nowe lakiery bazowe wyróżnia możliwość aplikacji bezpośrednio na podłoża z tworzywa sztucznego bez stosowania promotorów przyczepności. To pozwala wyeliminować jeden z trzech tradycyjnych etapów procesu.

Imron Elite ColorPlus to lakier bazowy premium stworzony specjalnie na potrzeby pojazdów rekreacyjnych, często lakierowanych według złożonych projektów graficznych. Pozwala obniżyć zużycie lakieru o 30% i skraca cykl pracy o 30% przy zachowaniu znakomitego efektu końcowego. Wyjątkowo wytrzymały lakier bezbarwny Imron 2K, który do klientów z Europy po raz pierwszy trafił we wrześniu 2020 r., wyróżnia się na tle konkurencji w tym regionie. Powstał on z myślą o przestrzeganiu surowych limitów emisji LZO obowiązujących w Europie przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i połysku po wielu cyklach mycia pojazdu.

Rival DTM Topcoat RV901 i RV902 to łatwe w aplikacji lakiery nawierzchniowe aplikowane bezpośrednio na podłoża metalowe. Są przeznaczone dla klientów, którzy chcą obniżyć ogólny koszt lakierowania i uzyskać znakomity efekt w warunkach niekorozyjnych lub umiarkowanie korozyjnych. Klienci cenią sobie również jednoetapową aplikację produktu z użyciem standardowych aktywatorów, co eliminuje potrzebę zakupienia dodatkowych produktów.

Każdego roku firma Frost & Sullivan przyznaje tytuł firmy roku organizacji, która wykazuje się doskonałością w zakresie strategii rozwoju i jej wdrożenia. Jury przyznające nagrodę docenia innowacyjność w zakresie produktów i technologii, ale też czołową pozycję w zakresie generowania wartości dla klientów oraz penetracji rynku.

Nagrody są przyznawane firmom z różnych rynków lokalnych i globalnych na podstawie ich wyjątkowych osiągnięć i sukcesów w dziedzinie przywództwa, innowacyjnych technologii, obsługi klienta i strategicznego rozwoju produktów. Analitycy branżowi porównują firmy z danego rynku i na podstawie dogłębnych rozmów, analiz i informacji z innych źródeł określają najlepsze praktyki na rynku.

Źródło: Axalta

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę