Autopay w Moim ING

Autopay w Moim ING
6.8.2020

ING Bank Śląski wprowadza usługę Autostrady umożliwiającą korzystanie z Autopay – systemu automatycznych opłat za przejazdy autostradami. Klienci banku mogą płacić za przejazdy bezpośrednio ze swojego konta. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i aplikacji Moje ING.

Proces rejestracji do usługi Autopay w Moje ING jest bardzo prosty. Aby skorzystać z usługi, należy ją aktywować w zakładce Autostrady w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, dodać dane pojazdu oraz wskazać konto, z którego ma być pobierana opłata. W aplikacji Moje ING można na bieżąco mieć podgląd do historii przejazdów i faktur.

ING Bank Śląski to kolejny bank w Polsce, który zaoferował swoim klientom wygodne i automatyczne płatności za autostrady Autopay. W pierwszym kwartale 2020 r. z aplikacji Moje ING korzystało ponad 2,1 mln klientów, a z bankowości elektronicznej – ponad 3,6 mln osób.

– Moje ING to centrum wygodnych i przydatnych usług, również tych niebankowych. Naszym celem jest oferowanie klientom rozwiązań ułatwiających załatwianie codziennych spraw. Jesteśmy przekonani, że usługa Autopay, umożliwiająca szybkie płatności za przejazd autostradami, jest szczególnie przydatna w wakacje, okresie wzmożonego ruchu na polskich drogach, i nasi klienci chętnie z niej skorzystają – mówi Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Już ponad 300 tys. kierowców używa na co dzień z Autopay, by móc wygodnie poruszać się po polskich autostradach. Dzięki naszemu rozwiązaniu płatność za autostrady odbywa się w pełni automatycznie i całkowicie bezdotykowo, co ma obecnie niebagatelne znaczenie. Cieszymy się ogromnie, że do grona naszych partnerów dołączył ING Bank Śląski, jeden z liderów sektora bankowego w Polsce – mówi Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay.

Automatyczny system płatności Autopay działa od lata 2019 roku na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Dzięki Autopay kierowca nie czeka w kolejce przed bramkami – zwalnia lub zatrzymuje się na chwilę, aby system odczytał numer tablicy rejestracyjnej. Po rozpoznaniu pojazdu podnosi się szlaban. W trakcie przejazdu przez bramkę nie trzeba niczego potwierdzać w telefonie. Opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z konta po wyjeździe z autostrady.

Autopay to rozwiązanie docenione przez ekspertów branży finansowej i bankowej. Tylko w czerwcu 2020 r. Autopay zdobył dwie prestiżowe nagrody - Fintech Future dla fintechu o największym potencjale rozwoju oraz Złoty Bankier 2020 w kategorii Innowacja Fintech.

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, stworzony przez Blue Media – spółkę technologiczną, która od 1999 r. sukcesywnie wdraża kolejne innowacyjne rozwiązania w obszarze usług płatniczych i finansów, z których korzystają miliony Polaków i Europejczyków. System działa na AmberOne Autostradzie A1 oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Źródło: Blue Media

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę