AUTO PARTNER – ponad 38-proc. wzrost sprzedaży w czerwcu

AUTO PARTNER – ponad 38-proc. wzrost sprzedaży w czerwcu Tumisu/Pixabay
8.7.2021

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, w czerwcu 2021 kontynuowała silną dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Przychody w tym okresie wzrosły o 38,3% rok do roku (do  209 mln zł). Narastająco w okresie styczeń-czerwiec, czyli w I półroczu 2021, Grupa odnotowała 38,5-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży (do 1,1 mld zł).

Grupa kontynuowała rozwój sieci dystrybucji, otwierając w I półroczu 11 nowych filii w Polsce. – Otoczenie rynkowe, rosnący popyt na części samochodowe zarówno w Polsce jak i innych krajach europejskich nam sprzyja, nowo otwierane filie stosunkowo szybko uzyskują przychody pozwalające na pokrycie ich kosztów. Spodziewamy się w kolejnych okresach utrzymania silnego rynku sprzedaży części samochodowych – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Obecnie Grupa dystrybuuje części na 28 rynków europejskich. Głównym rynkiem zbytu Grupy pozostaje rynek krajowy, który na koniec marca 2021 odpowiadał za ponad 55% łącznej sprzedaży, ale największe dynamiki przychodów Grupa regularnie notuje w eksporcie.

– Czerwiec był świetnym okresem sprzedażowym. Wysoka dynamika sprzedaży nie jest efektem niskiej bazy, bo rok wcześniej w tym miesiącu nastąpiło już odbicie przychodów po pandemii. Rosnąca skala to efekt budowania przez nas wcześniej potencjału Grupy, dobrego przygotowania na odbicie po ubiegłorocznym spowolnieniu w wyniku pandemii. Mamy potencjał, by nadal poprawiać sprzedaż i rentowność. Przyspieszony w tym roku rozwój sieci dystrybucji daje nam jeszcze większe pokrycie wszystkich regionów w Polsce i jest dodatkowym czynnikiem optymalizującym czas dostaw. Rosnące zainteresowanie kupnem aut używanych, ale także nowych oraz dłużej eksploatowane pojazdy w czasie pandemii, sprzyjają naszej branży. Czerwcowe dane dotyczące sprzedaży aut osobowych pokazują dwucyfrowe wzrosty – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę