American Cars Mania 2024 zbliża się do Katowic z mocą silnika V8

American Cars Mania 2024 zbliża się do Katowic American Cars Mania

Największa w Polsce i centralnej Europie impreza dla entuzjastów amerykańskiej motoryzacji i kultury rozkręca się niczym pędzący mustang. Od 21 do 23 czerwca 2024 r. na katowickim lotnisku Muchowiec pojawią się najciekawsze amerykańskie, zabytkowe pojazdy, ale nie zabraknie także potężnych muscle carów z ponad 1000 konnymi silnikami pod maską.

Spodziewamy się grubo ponad 1000 amerykańskich, kultowych samochodów – mówi prezes Fundacji American Cars Mania Mariusz Wypychowski, organizator zlotu.

Jump! Jump! Low Rider Show. Dla uczestników zlotu i odwiedzających American Cars Mania 21-23.06.24 jest szykowane elektryzujące, a w zasadzie „skaczące” show. Low Ridery, czyli skaczące samochody, przyjadą specjalnie z Niemiec. Te amerykańskie auta jak przerobiony Oldsmobile z 1979 roku czy kabriolet Chevy Impala z 1964 roku mają zainstalowany specjalny system siłowników pozwalający na sterowanie ich zawieszeniem i dynamiczne skoki.

American Cars Mania

Wystarczy kupić e-booka „Jazda po zdrowie” o działaniach Fundacji American Cars Mania, a otrzymany kod uprawni do wzięcia udziału w losowaniu auta. Szczęśliwa osoba, która odbierze telefon, otrzyma auto na własność w Katowicach 23.06 tuż po zawodach strongmanów. Szczegóły akcji na www.americancarsmania.pl.

Całkowity dochód z akcji wesprze działalność ambulansu medycznego prowadzącego darmowe badania profilaktyczne na terenie Polski.

American Cars Mania

Nowością w tym roku będzie „Strefa zdrowia”, w ramach której Fundacja American Cars Mania będzie prowadzić darmowe badania na pokładzie swojego ambulansu medycznego Chevrolet zwanego „Chevi”. 

W tym mobilnym centrum zdrowia lekarze onkolodzy wezmą pod lupę skórę dzieci i dorosłych. Będzie można także oddać krew, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy.

Świętuj urodziny Mustanga

W specjalnej strefie obchodzić będą urodziny fani Forda Mustanga. Tej kultowej marce stuknęło w tym roku 60 lat. Na zlocie pojawią się zarówno zabytkowe mustangi z 1964 roku, jak i najnowsze modele. Dodatkowo będzie można przetestować najnowszy model terenowy Ford Bronco podczas jazdy na specjalnie przygotowanym torze offroadowym. Partnerem technicznym American Cars Mania został Ford Polska, który objął strefę specjalnym patronatem. 

American Cars Mania

8 największych atrakcji zlotu American Cars Mania:

  • Low Rider Show, czyli skaczące samochody w akcji! Jump, Jump! 
  • wybory Miss Pin Up 2024;
  • Strefa militarna i radiowozów policyjnych (Wojsko Polskie i grupy rekonstrukcyjne armii USA);
  • Strefa zdrowia z darmowymi badaniami medycznymi;
  • do wygrania samochód - Dodge Challenger 5.7 HEMI R/T;
  • muzyka na żywo - zespoły: Hollywood Rose - Guns n’ Roses tribute band (sobota), The King’s Friends (najlepszy „Elvis” w Polsce).
  • zawody Viking European Strongman Cup - elita siłaczy z Polski i Europy;
  • wyścigi na 1/4 mili.

Czy wygra Tesla czy może stanie z nią do walki klasyczny dragster? Odwiedzający American Cars Mania przekonają się o tym już w czerwcu.

Elita strongmanów pojawi się w Katowicach

W niedzielę 23.06 na terenie zlotu pojawią się także strongmani podnoszący samochody i bloki silników. Pierwszy raz od wielu lat impreza rangi Pucharu Europy Strongman zostanie rozegrana w Katowicach. Na obydwie imprezy, koncerty i wszystkie atrakcje obowiązywać będzie jeden, wspólny bilet: www.americancarsmania.pl

Źródło informacji: Biuro prasowe American Cars Mania
 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę