„Alternator Crime Story” – najnowsza produkcja na 30-lecie AS-PL

„Alternator Crime Story” – film na 30-lecie AS-PL AS-PL
1.2.2022

Najnowszy film „Alternator Crime Story” to bezpośrednia kontynuacja „Alternator Love Story” – hitu sprzed lat, który w bardzo krótkim czasie osiągnął rekordową oglądalność. Premiera filmu nie bez powodu została zaplanowana na 1 lutego. To właśnie tego dnia AS-PL Sp. z o.o. obchodzi 30-lecie działalności.

Dokładnie 1 lutego 1992 roku zarejestrowana została firma Auto-Starter (od 2017 pod nazwą AS-PL Sp. z o.o.). Państwo Danuta i Andrzej Kaszubowscy swoją działalność rozpoczęli od sprzedaży alternatorów i rozruszników, które magazynowali w rodzinnym mieszkaniu. Przez te wszystkie lata udało się im stworzyć nie tylko doskonale prosperujący biznes, ale także ponad 300-osobową AS-ową rodzinę. Obecnie Spółka znajduje się w europejskiej czołówce wiodących dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów, a produkty marki AS znaleźć można w około 100 krajach na całym świecie. Ten ogromny sukces jest zasługą doskonałego zarządzania, trafnych pomysłów, a przede wszystkim zaufania, jakim darzy się pracowników każdego szczebla.

Jubileuszowy rok jest szczególny, więc trzeba go odpowiednio uczcić. Sukces filmu „Alternator Love Story” i kiełkujące od dłuższego czasu plany na stworzenie kontynuacji sprawiły, że okrągła rocznica działalności AS-PL to idealny moment na premierowy pokaz najnowszej produkcji.

„Alternator Crime Story” to bezpośrednia kontynuacja niesamowitej przygody Alternatora (w tej roli Wojciech Tremiszewski) i jego kumpla Rozrusznika (Radosław Smużny). Po naprawie ukochanego samochodu, przyjaciele wybierają się na spotkanie z klubem fanów klasycznej motoryzacji.

Wspólne wyjście wymyka się spod kontroli, a zakrapiana impreza kończy się dla naszych bohaterów fatalnie. Ich kultowy Volkswagen T3 znika, a odpowiedzialny za całe zamieszanie może być mężczyzna, którego spotkali lata temu. Alternator, Rozrusznik i Klema (Filip Puzyr) organizują akcję, której celem jest odnalezienie i odzyskanie ukochanego wozu.

– Już w 2017 roku, po ogromnym sukcesie filmu „Alternator Love Story” byliśmy pewni, że kontynuacja historii Alternatora i jego kumpli to tylko kwestia czasu – wyjaśnia Jakub Rewiński, Kierownik Działu Marketingu w AS-PL. Miło było wrócić do tego uniwersum, ale nie tylko ze względu na ciekawą historię przyjaciół, którzy kochają kultowe samochody. Film reklamowy, który stworzyliśmy z ekipą Mova Film, mocno odbiega od typowego przekazu promocyjnego, jaki widujemy na co dzień w telewizji czy w internecie.

– Podobnie jak w poprzedniej produkcji, tak i tutaj postawiliśmy na ukazanie prawdziwych emocji, które pozwalają nawiązać silną więź z widzem. Film jest zdecydowanie dowodem na to, że można w niesztampowy i angażujący sposób zareklamować taki produkt, jakim jest alternator czy rozrusznik – dodaje Jakub Rewiński.

Znalazłem się w wymarzonej sytuacji każdego filmowca – mówi Mayo Kucharski, autor scenariusza i reżyser filmów Alternator Love Story i Alternator Crime Story. Niezwykle rzadko spotykam się z sytuacją, w której klient daje dużą dozę swobody i pozwala nam wykreować coś świeżego i nieszablonowego. Podczas tworzenia pierwszego filmu, dostaliśmy ogromny kredyt zaufania, który niósł za sobą pewne ryzyko, ale, jak widać, opłaciło się to zarówno nam – twórcom, jak i firmie AS-PL. Film osiągnął postawione przed nim cele i to z nawiązką, a wobec dyskretnego lokowania marki AS-PL nie jest typową kreacją reklamową. Widzowie bardzo to docenili i wierzymy, że tak samo stanie się w przypadku drugiej części, w której pozwoliliśmy sobie na przekroczenie kolejnych granic w niekonwencjonalnym podejściu do tematu – dodaje Kucharski. Dla przypomnienia i wprowadzenia w niesamowity klimat polecamy najpierw zapoznać się z filmem „Alternator Love Story”. Dzięki temu podczas oglądania najnowszej produkcji, czyli „Alternator Crime Story”, będzie można czerpać z niej wszystko to, co najlepsze.

Źródło: AS-PL

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę