AGM od Jenoxa

AGM od Jenoxa Jenox Akumulatory
17.8.2021

Firma Jenox Akumulatory poszerzyła swoją ofertę o akumulatory typu AGM. To kolejny rodzaj samochodowych baterii, które chodzieski zakład wprowadził do sprzedaży w ostatnich miesiącach. Dzięki serii Jenox AGM firma zwiększa swój asortyment nowoczesnych akumulatorów do głębokich wyładowań.

Jenox AGM wykonany jest w technologii Absorbent Glass Matt, czyli z wykorzystaniem separatora składającego się z mikro włókien szklanych, które absorbują i zatrzymują elektrolit. Rozwiązanie to zapewnia szczelność i bezpieczeństwo użytkowania, nawet w przypadku uszkodzenia obudowy, gwarantując jednocześnie najlepsze parametry zasilania dla nowoczesnych pojazdów. Jenox AGM jest rekomendowany w szczególności do aut wyposażonych w zawansowane systemy start-stop z odzyskiwaniem energii podczas hamowania, a także samochody o wymagających układach zasilających, które wyposażone są w wiele odbiorników prądu.

Konstrukcja akumulatora Jenox AGM sprawia, że charakteryzuje się on ponad 2-krotnie wyższą żywotnością cykliczną w stosunku do konstrukcji tradycyjnych oraz zwiększoną odpornością na głębokie wyładowania w momencie zatrzymania silnika i równoległego zasilania wszystkich odbiorników elektrycznych w pojeździe.

Akumulatory serii Jenox AGM wykonane zostały z zastosowaniem unikatowych dodatków węglowych do masy ujemnej, a sama konstrukcja kratki akumulatora została dodatkowo zoptymalizowana. Dzięki zastosowaniu stopów ołowiowo-cynowych osiągnięto znacznie lepszą akceptację ładunku elektrycznego oraz bardzo duży zapas mocy. Wprowadzone w konstrukcji akumulatora zmiany gwarantują dużą liczbę rozruchów silnika nawet przy częstych przerwach w pracy. Kolejną ważną zaletą nowych akumulatorów jest to, że zaprojektowane zostały z myślą o możliwości dłuższego magazynowania.

Źródło: Jenox Akumulatory

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę