75 lat PZL Sędziszów S.A.

PZL Sędziszów
4.9.2014

30 sierpnia 2014 r. w Sędziszowie Małopolskim odbył się jubileusz PZL Sędziszów S.A., zorganizowany z okazji 75-lecia istnienia fabryki. PZL Sędziszów jest jednym z niewielu polskich producentów branży automotive, którzy przetrwali trudny okres zmian rynkowych. Dziś, po wielu latach zaniedbań, przedsiębiorstwo intensywnie się rozwija, zachowując jednocześnie najwyższą jakość wyrobów, która stała się znakiem firmowym sędziszowskich filtrów.

Obchody jubileuszu 75-lecia były doskonałą okazją do przypomnienia i przybliżenia mieszkańcom Sędziszowa Małopolskiego historii fabryki, zapisanej na kartach historii. Uroczystości rozpoczęły się na ulicy Wspólnej w Sędziszowie Młp., od akcji społecznej „Zielone Płuca Sędziszowa”. Jej celem było zadrzewienie miasta. Zamysłem organizatorów było nawiązanie do podobnej akcji, która odbyła się 40 lat temu. Wówczas to pracownicy fabryki sadzili drzewa na terenie miasta – w ten sposób historia zatoczyła koło. Do sadzenia klonów kulistych zaproszeni zostali byli pracownicy PZL Sędziszów, Zarząd Spółki oraz przedstawiciele władz i społeczności lokalnej.

Powiązane firmy

Po uroczystym sadzeniu drzew nastąpiło rozdanie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Konkurs odbył się pod patronatem PZL Sędziszów. Nagrodę główną stanowiło wydanie kartki pocztowej, dystrybuowanej wśród gości pikniku rodzinnego na Stadionie Miejskim. Zwycięzcą konkursu został 10-letni Maciej Szostecki z Klęczan. Część nakładu pocztówek przekazano autorowi zwycięskiej pracy, część burmistrzowi oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury.

Uzupełnieniem akcji społecznej „Płuca Sędziszowa” były animacje prowadzone na terenie pobliskiego Miasteczka Ruchu Drogowego. Celem akcji była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad ruchu drogowego. Animatorzy przekazywali najmłodszym wiedzę na temat ruchu drogowego w formie gier i zabaw.

W godzinach popołudniowych rozpoczęła się druga część obchodów jubileuszu 75-lecia fabryki. Na Stadionie Miejskim w Sędziszowie Młp. odbył się piknik rodzinny, zorganizowany dla byłych i obecnych pracowników oraz partnerów biznesowych firmy.

Ponieważ PZL Sędziszów S.A. jest nierozerwalnie związany z miastem, organizatorzy wydarzenia mocno zaakcentowali związek z Sędziszowem Małopolskim. W związku z tym, w programie artystycznym znalazły się występy zespołów lokalnych – Blues, Rochy i Paka Sędzisza. Dla gości pikniku zaplanowano również mecz piłkarski „Pracownicy kontra Dystrybutorzy”, body zorbing, strzelanie do celu oraz wiele innych atrakcji.

Źródło: PZL Sędziszów

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę