50-lecie oleju silnikowego Mobil 1

50-lecie oleju silnikowego Mobil 1 ExxonMobil

W 2024 r. wiodąca na świecie marka syntetycznych olejów silnikowych świętuje swój 50 jubileusz w branży motoryzacyjnej. Planowane z tej okazji wydarzenia podkreślą historyczne, teraźniejsze i nowe relacje z producentami OEM, partnerami ze świata sportów motorowych i nie tylko.

ExxonMobil świętuje 50-lecie wprowadzenia na rynek oleju silnikowego Mobil 1. W ciągu 2024 r. firma przybliży 50-letnią historię marki Mobil 1 serią inicjatyw obejmujących partnerstwa, obecność w sportach motorowych, a nawet w wirtualnej rzeczywistości. Każde z planowanych wydarzeń podkreśli dziedzictwo marki oraz to, jaka jest jej przyszłość.

Począwszy od pierwszego w pełni syntetycznego samochodowego oleju silnikowego, a następnie tworząc linię olejów Mobil 1, marka Mobil 1 zajmuje pozycję lidera w dziedzinie ochrony silników pojazdów. Obecnie Mobil 1 to wiodąca na świecie marka syntetycznych olejów silnikowych, istotnie zaangażowana w rozwój innowacji i współpracę. Dzięki tej kultowej marce, ExxonMobil może budować przyszłość w zakresie ochrony i wydajności silnika.

W celu podkreślenia wyjątkowego jubileuszu powstał krótki film podsumowujący historyczną drogę Mobil 1. ExxonMobil na potrzeby tego projektu zaprosił do współpracy Davida Coultharda, byłego kierowcę Formuły 1 i zespołu McLaren, który wprowadza we wciągającą podróż przez ewolucję marki Mobil 1, jej istotne partnerstwa i osiągnięcia technologiczne.

W tegorocznym sezonie sportów motorowych marka Mobil 1 będzie świętować swoje 50-lecie również poprzez specjalny branding samochodów i inne atrakcje nawiązujące do bogatej historii Mobil 1 na torach wyścigowych.

ExxonMobil jest dumny z dziedzictwa marki Mobil 1 jako rewolucyjnego syntetycznego oleju silnikowego – powiedziała Laura Bustard, Global Brand Manager, Mobil 1. – Od momentu powstania, czyli 50 lat temu, olej silnikowy Mobil 1 niezmiennie wyznaczał standardy jakości i wydajności, a będzie nadal udoskonalany i wyróżniany przez kolejne dekady. Każdy, kto posiada wiedzę na temat motoryzacji lub wyścigów, wie, jak wyjątkowa dla motoryzacji ta marka była i taką pozostanie.

50-letnia historia Mobil 1 jest doskonałym potwierdzeniem zdolności ExxonMobil do przekraczania granic oraz zaangażowania marki w podnoszenie wydajności i zrównoważony rozwój. Mobil 1 zaufali wiodący producenci samochodów, zawodowi kierowcy wyścigowi, a wraz z nimi miliony kierowców na całym świecie. Zaawansowane formulacje olejów Mobil 1 zapewniają wysoką ochronę przed zużyciem silnika, wydłużając jego żywotność i zmniejszając koszty ponoszone przez kierowców na utrzymanie pojazdu.

ExxonMobil ma świadomość, że za sukcesem marki Mobil 1 stoi nie tylko produkt wyróżniający się technologią, ale ścisła współpraca z wiodącymi producentami samochodów, zespołami wyścigowymi i ekspertami branżowymi. Ta współpraca umożliwiła Mobil 1 ciągłą ewolucję i wyznaczanie nowych standardów branżowych.

Marka Mobil 1 pozostaje zaangażowana w utrzymywanie i rozwijanie znaczących relacji – powiedział Robert Shearer, dyrektor ds. sponsoringu globalnego. – Patrząc w przyszłość, jesteśmy podekscytowani kontynuacją wspólnych innowacji i analiz, które wynikają z naszej pracy z producentami samochodów, zespołami wyścigowymi oraz innymi cenionymi partnerami. Technologia „z toru wyścigowego na drogę” jest widoczna przy każdym ulepszeniu oleju silnikowego Mobil 1.

Źródło: ExxonMobil

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę