100 mln euro na rozbudowę polskiej fabryki Brembo

KSSE SA
9.11.2016

Przed końcem roku rozpocznie się rozbudowa fabryki Brembo w Dąbrowie Górniczej. 

Na dodatkowych 22 tys. m2 powierzchni powstanie trzecia linia odlewni i 12 linii obróbczych. Moce produkcyjne wzrosną o 100 000 ton rocznie, z opcją produkcji żeliwa szarego (tradycyjnie używanego do produkcji tarcz) i żeliwa sferoidalnego (stosowanego do odlewania zacisków przeznaczonych do lekkich pojazdów użytkowych).

Nowa powierzchnia produkcyjna, zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami Brembo, będzie zintegrowana z istniejącym obiektem i zaprezentuje najnowszy stan wiedzy w zakresie jakości i konkurencyjności. Ten istotny, nowy projekt przemysłowy jest odpowiedzią na stały wzrost europejskiego popytu na tarcze hamulcowe i zaciski pływające.

Powiązane firmy

Ponadto, jest to także rezultat uzyskania przez Brembo dwóch nowych kontraktów z firmą Mercedes-Benz dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych; firma Brembo została wybrana jako dostawca tarcz hamulcowych o jakości wyposażenia oryginalnego (OE) dla nowej generacji pojazdów z napędem na tylne koła produkowanych przez niemiecką firmę (klasy E, C, S i pochodne). Oprócz tego Brembo dostarczać też będzie tarcze i zaciski do nowego Mercedesa Sprinter.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę