Kooperacja Toyota Motor Coroporation ze start-upem Joby Aviation, producentem elektrycznego samolotu pionowego startu i lądowania (eVTOL), wkracza w kolejny etap.
Toyota Motor Europe (TME) ogłosiła rozpoczęcie naboru do drugiej edycji Toyota Open Labs. Program ma na celu wspieranie w rozwoju innowacyjnych startupów, powiększenie skali ich działalności i nawiązanie bliskiej współpracy z poszczególnymi działami Toyoty oraz partnerami koncernu.
Inicjatywa „Future Charge” połączy liderów rynku wtórnego VARTA Automotive z startupami technologicznymi, aby wspólnie pracować nad innowacjami w zakresie obsługi klientów związanej z akumulatorami.
Toyota Open Labs to inicjatywa Toyota Motor Europe (TME), która wspiera startupy tworzące rozwiązania na rzecz zrównoważonej mobilności przyszłości. 4 września w Paryżu zaprezentowane zostaną innowacje pierwszej grupy tegorocznych uczestników.
Toyota przeznaczyła dodatkowe 300 milionów dolarów rozwój nowych przełomowych technologii. Fundusz inwestycyjny Toyota Ventures otrzymał środki na drugą edycję programu wsparcia dla najbardziej innowacyjnych startupów na całym świecie.
Firma Brembo, światowy lider w dziedzinie rozwoju i produkcji układów hamulcowych, utworzyła Brembo Ventures, fundusz venture capital, który ma na celu wspieranie innowacyjnych rozwiązań na rzecz mobilności przyszłości.
Główną nagrodę wśród start-upów zdobył DAAV, natomiast Distributed WAVE zajął pierwsze miejsce wśród zespołów utworzonych przez indywidualnych uczestników wydarzenia.
Dziesięć europejskich start-upów zostało wybranych spośród ponad 100 zgłoszeń do dalszego udziału w drugiej edycji programu Toyota Startup Accelerator.
Wrocławski startup Syntoil opracował przełomową metodę przetwarzania opon i odpadów gumowych w procesie ciągłym pirolizy, co chociaż w części pomoże rozwiązać problem recyklingu zużytych opon.
Rozpoczęła się piąta edycja Valeo Innovation Challenge, światowego konkursu innowacji pod patronatem marki Valeo. Daje ona studentom z całego świata szansę na stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei. W ubiegłym roku wśród laureatów był zespół z Polski. Rejestracja trwa do 30 marca.
Po co jechać na stację benzynową, skoro stacja benzynowa może przyjechać do Ciebie? Właśnie to pytanie zadali sobie twórcy start-upu POMP. Ich wizja to samochód, który automatycznie informuje swojego właściciela o niskim poziomie paliwa i który można zatankować pod domem za pomocą pojazdów dostarczających paliwo.
Innowacyjność to niezwykle ważny element rozwoju branży motoryzacyjnej. Pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją, co może przełożyć się na lepsze wyniki sprzedaży. Volkswagen powołał w tym celu nowy program – inkubator start-upów, w ramach którego sześć mobilnych zespołów zainaugurowało w minionym tygodniu w Dreźnie działalność.
Gestigon to start-up specjalizujący się w systemach przetwarzania trójwymiarowego obrazu, który umożliwia monitorowanie zachowania kierowcy i pasażerów samochodów.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?