Zwiedzanie zakładów Volkswagena w Poznaniu. Nowa atrakcja turystyczna

Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań Volkswagen

Od początku lipca, z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań, będzie można zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Chętni zobaczą na żywo, jak produkowane są najnowocześniejsze samochody dostawcze. Ale atrakcji będzie więcej. Przewodnicy opowiedzą też, jak w fabryce pracują pszczoły, a także jak powstaje farma fotowoltaiczna.

Atrakcja turystyczna w Poznaniu i okolicach – zakłady Volkswagen Poznań

Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy.

Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem – mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku.

Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, wróżnych odmianach, m. in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100-procentowym kamperem. Ale pokażemy nie tylko to. Bardzo mocno stawiamy na ekologię i dlatego zwiedzający usłyszą o farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w naszym zakładzie – mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni.

zwiedzanie_fabryki_volkswagen_poznan Volkswagen

Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań, za darmo i z przewodnikiem

Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10. rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola: https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen. Samo zwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny.

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni?

W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę