Zwiedź zakłady Volkswagen Poznań albo zamów „Fabrykę na wynos”

Szukasz pomysłu na wakacje? Volkswagen Poznań

Ponad 21 tysięcy gości zwiedziło w ciągu ostatnich 12 miesięcy fabryki Volkswagen Poznań. 

  • Wystartował bezpłatny projekt Volkswagen Poznań „Fabryka na wynos”,
  • Jest on skierowany m. in. do przedszkoli czynnych w lipcu i sierpniu w Poznaniu, Wrześni, Swarzędzu i okolicach,
  • W sierpniu, po przerwie produkcyjnej, zostanie wznowione zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań.

Teraz startujemy z ofertą wakacyjną. Przygotowaliśmy liczne nowości, m. in. projekt „Fabryka na wynos” i symulator spawania dla osób, które odwiedzą nasze zakłady w Poznaniu i we Wrześni – opowiada Tomasz Szwarc, przewodnik z Volkswagen Poznań.

W 2023 roku firma Volkswagen Poznań obchodziła swoje 30-lecie. Z tej okazji zarząd spółki zdecydował o otwarciu bram w Poznaniu i we Wrześni dla zwiedzających. Ta propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę. W zakładach, które są jedynymi miejscami na świecie, gdzie powstają od podstaw modele Caddy oraz Crafter, pojawiło się wielu gości.

Trasa po fabryce stała się unikatową i cenioną atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez dziesiątki tysięcy osób rocznie. Wpisuje się w nowoczesny model turystyki, którego fundamentami są walory edukacyjne i autentyzm doświadczeń – mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

„Fabryka na wynos”, czyli kreatywność i pasja do nauki

Niedawno zdecydowano o kontynuowaniu możliwości zwiedzania zakładów oraz wprowadzeniu kilku nowości. Jedną z nich jest całkowicie bezpłatny projekt edukacyjny „Fabryka na wynos”. Na czym on polega? Wystarczy zadzwonić, a pracownicy Volkswagen Poznań przyjadą we wskazane miejsce i pokażą w formie zabawy, jak funkcjonuje fabryka produkująca samochody. Pracownicy zaprezentują m. in. skrzynię z różnorodnościami. Dzieci zobaczą, jakie narzędzia i maszyny są niezbędne do budowy aut. Najmłodsi założą również specjalny strój i poczują się jak pracownicy Volkswagen Poznań.

VW Poznań montaż roboty Volkswagen Poznań

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku do 10 roku życia. Kto może z niego skorzystać? W okresie wakacyjnym wszystkie działające przedszkola, kluby malucha, półkolonie, ale nie tylko. Przykładowo w zeszłym tygodniu zespół „Fabryki na wynos” odwiedził dzieci leczone w szpitalu przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu.

Jak zamówić bezpłatną wizytę?

Wystarczy umówić wizytę telefonicznie (numer: 883 398 479). Z oferty mogą skorzystać placówki z Poznania, Wrześni, Swarzędza i okolic.

Zwiedzanie od sierpnia

Oprócz „Fabryki na wynos” od sierpnia, po lipcowej przerwie produkcyjnej, zostanie wznowione zwiedzanie zakładów w Poznaniu i Wrześni. Tu także przygotowano nową atrakcję.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora spawaniarelacjonuje Tomasz Szwarc. – Samo spawanie będzie się odbywało wirtualnie, przy użyciu specjalnej maski z wbudowanymi goglami VR – dodaje.

VW Poznań spawanie_roboty Volkswagen Poznań

Co jeszcze czeka na zwiedzających?

W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak w nowoczesnej fabryce pracuje kilkaset robotów oraz jak wygląda ich współpraca z człowiekiem. Będzie można też obejrzeć proces montażu Volkswagena Caddy. Z kolei w fabryce w Białężycach pod Wrześnią można na żywo zobaczyć produkcję nowego VW Craftera. Oprócz tego zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej.

Kto może zwiedzić zakłady VWP?

Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Pierwsza grupa rozpoczyna zwiedzanie o godzinie 9.15, a ostatnia kończy o godzinie 20. Sama wizyta trwa około 2 godzin i jest całkowicie bezpłatna. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę: https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen i wypełnić wymagane pola.

Źródło: Volkswagen Poznań

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę