Zostań ekspertem Philips od oświetlenia pojazdu

Lumileds
29.7.2021

Oświetlenie pojazdu odgrywa bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obowiązkiem każdego kierowcy jest dbałość o jego stan techniczny. Natomiast rolą mechanika umiejętność wymiany przepalonej żarówki i ustawienia świateł, a sprzedawcy dobór odpowiedniego rozwiązania.To skuteczny, ale i uproszczony schemat działania. 

Chcąc uchodzić za profesjonalistę w swoim fachu, na którego rady będzie mógł się zdać klient warsztatu czy sklepu, warto poświęcić trochę czasu na naukę. Bezsprzecznie pomoże w tym poznanie genezy oświetlenia, percepcji ludzkiego wzroku i dostępnych dziś technologii. Od 13 lipca, wiedzę można zdobyć na stronie
www.e-trainingplatform.eu, którą marka Philips stworzyła w ramach Lighting Academy.

Powiązane firmy

Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać wszystkie osoby, które są klientem dystrybutora czy hurtowni oferujących żarówki halogenowe, lampy ksenonowe czy retrofity LED marki Philips. Do rejestracji w programie niezbędne jest wpisanie numeru NIP danego podmiotu gospodarczego.

Obecny kurs składa się z trzech zakresów tematycznych: Wprowadzenie do oświetlenia samochodowego, Oświetlenie halogenowe i ksenonowe oraz Oświetlenie LED-owe. W każdym znajdują się moduły poświęcone wszechstronnym zagadnieniom zarówno w formie przykładów graficznych, jak i zadawanych pytań. Poziom ukończony z niezadowalającym wynikiem zawsze można powtórzyć. To uczestnik szkolenia decyduje o swojej gotowości do podejścia do egzaminu końcowego. Otrzymanie pozytywnej oceny potwierdzane jest dyplomem Eksperta Lighting Academy.

„Jako producent oświetlenia pojazdów mechanicznych czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Nie możemy więc ograniczyć się tylko do opracowania nowych rozwiązań i wdrażania ich do sprzedaży. Naszą rolą jest także edukacja, zarówno kierowców, jak i mechaników. Z myślą o nich stworzyliśmy otwartą dla wszystkich platformę wiedzy https://lightingacademy.eu Kolejnym krokiem jest udostępnienie wirtualnego centrum szkoleń dla osób zawodowo zajmujących się doborem, sprzedażą i serwisowaniem oświetlenia pojazdów” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę