Żarówki halogenowe Philips RacingVision GT200 z „Rekomendacją” w testach magazynu „Auto Express”

Żarówki halogenowe Philips RacingVision GT200 z rekomendacją Philips
2.3.2021

Jesienią ubiegłego roku Philips wprowadził do swojej oferty nową generację żarówek halogenowych RacingVision. GT200 powtórzyły już sukces poprzedniczki w testach magazynu motoryzacyjnego „Auto Express”.

Żarówki halogenowe pojawiły się na rynku w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Do dziś, pomimo wdrożenia do użytku różnych technologii, pozostają one najpopularniejszym źródłem oświetlenia samochodów. Rosnący ruch drogowy i wyższe osiągi pojazdów wymagają jednak ciągłego udoskonalania parametrów żarówek, jak zasięg wiązki i barwa światła. To ważne cechy z punktu widzenia użytkowego i bezpieczeństwa.

Obecnie za wyznacznik tych osiągnięć można uznać parametr „+150 procent”, czyli jaśniejsze – w porównaniu do wymaganego prawem minimum – światło. Wyróżniały się nim żarówki halogenowe Philips RacingVision, co też w ubiegłych latach zostało docenione w testach drogowych magazynu Auto Express i tytułami „Best Buy”.

Ze względu na epidemię COVID-19 przedstawiciele magazynu „Auto Express” zmienili zasady tegorocznych testów. Zamiast drogowych zorganizowano je w laboratorium z użyciem lampy pochodzącej z BMW serii 3. Nowe żarówki RavingVision, głównie dzięki „+200 proc.” i dłuższemu zasięgowi wiązki, okazały się bezkonkurencyjne na rynku (wynik 97 proc., ocena 4,5 na 5 gwiazdek).

Powiązane firmy

Uprawnia to markę Philips do użycia charakterystycznego logo "Auto Express" na opakowaniach. Tym samym dołączyło do wyróżnienia za „Najlepszy produkt” w testach francuskiej edycji tygodnika Auto Plus.

Źródło: Philips

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę