Z dniem 1 października 2023 r. Janusz Buława nowym Prezesem Renault Trucks Polska!

Janusz Buława nowym Prezesem Renault Trucks Polska Renault Trucks

Nowym prezesem Renault Trucks Polska został Janusz Buława zastępując na stanowisku dotychczasowego prezesa Valery’ego Muyard.

– Janusz wniesie do zespołu swoje kompetencje i doświadczenie z zakresu strategii biznesowej, zarządzania, finansów i IT, zdobyte na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej, głównie w branży budowlanej, a od 2020 roku w Renault Trucks. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Janusza w naszym zespole zarządzającym, gdzie będzie zwiększał rentowność i rozwijał Renault Trucks w Polsce, aby zapewnić sukces naszym klientom. Chciałbym podziękować Valery'emu Muyard za to, co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata w Polsce i życzyć mu powodzenia w nowym projekcie.

– powiedział Christophe Deshayes, Wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie

Doświadczenie zawodowe

Janusz Buława
Janusz Buława

Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w branży produkcji materiałów budowlanych w 1997 roku w Polsce dołączając do firmy LAFARGE, gdzie spędził 15 lat zajmując różne stanowiska, od systemów informatycznych, poprzez finanse do strategii i rozwoju biznesu oraz M&A, w tym 5 lat w centrali Lafarge w Paryżu. W okresie 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji Cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. Od 2006 do 2012 pełnił rolę CFO, a od 2010 roku również Dyrektora Strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję CFO i wiceprezesa zarządu. Od maja 2020 roku pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję CFO dla marki Renault Trucks w Polsce.

Informacje dodatkowe

Wykształcenie: Tytuł magistra inżyniera w zakresie telekomunikacji i elektroniki uzyskany na Politechnice Gdańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu, uzupełniony studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz programem Executive MBA realizowanym na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago. Żonaty, ojciec 3 synów. Miłośnik podróży, narciarstwa i odpoczynku na łonie natury. Zorientowany na odkrywanie nowych kultur i miejsc.  

Żródło: Renault Trucks

 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę