Właściwy dobór materiałów ciernych do pojazdów ciężarowych – webinar Textar

Właściwy dobór materiałów ciernych do pojazdów ciężarowych TMD Friction/Textar
1.6.2022

Marka Textar zaprasza na kolejny webinar poświęcony układom hamulcowym w ciężarówkach. W drugą środę czerwca odbędzie się bezpłatne szkolenie online przygotowane specjalnie z myślą o mechanikach specjalizujących się w pojazdach użytkowych.

Na skuteczność hamulców wpływają m.in. decyzje podejmowane przez właścicieli pojazdów podczas przeglądów i napraw. Kiedy konieczna jest wymiana uszkodzonych lub zużytych części układu hamulcowego, warto stawiać na sprawdzone produkty renomowanych firm.

Powiązane firmy

Dlaczego? Oszczędności w tym zakresie mogą okazać się pozorne i w przyszłości wygenerować duże koszty.

Szczególnie w przypadku samochodów użytkowych istotne jest dobieranie materiałów ciernych zgodnie z ich przeznaczeniem. Zaciski w ciągniku, autobusie lub naczepie mogą być identyczne, ale dedykowane do każdego z tych pojazdów klocki hamulcowe będą miały różne parametry. Odpowiednie zastosowanie części pozwoli zachować prawidłowy współczynnik tarcia w układzie

– wyjaśnia Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Bezpłatny webinar zaplanowany jest na środę, 8 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W trakcie przewidziano także czas na sesję pytań i odpowiedzi. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Textar.

Osoby, które wezmą udział w webinarze dotyczącym właściwego doboru materiałów ciernych w pojazdach ciężarowych oraz wcześniejszym i zaplanowanych na późniejsze miesiące kolejnych szkoleniach technicznych Textar poświęconym pojazdom ciężarowym, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę