Wielka Wyprawa Maluchów

Wielka Wyprawa Maluchów Inter Cars

4 lipca z Bielska-Białej wystartował niezwykły rajd, którego najważniejszym celem jest pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Wielka Wyprawa Maluchów przejedzie łącznie 4000 km, a jednymi z głównych partnerów wydarzenia są Inter Cars oraz Fundacja Inter Cars.

Wszyscy uczestnicy rajdu jadą kultowymi autami polskiej motoryzacji – Fiatami 126p. Wśród nich znajdują się prawdziwe legendy motorsportu, m.in.:

  • Longin Bielak – 21-krotny mistrz i wicemistrz Polski w rajdach samochodowych,
  • Sobiesław Zasada – najbardziej utytułowany polski rajdowiec,
  • Bartosz Ostałowski – jedyny kierowca na świecie z licencją FIA prowadzący samochód stopą, rekordzista Guinnessa i ambasador Inter Cars,
  • Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i dziewięciu zawodów Pucharu Świata,
  • Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy wicemistrz świata i trzykrotny mistrz Europy,
  • Janusz Szerla – uczestnik 107 rajdów, kierowca teamu FSO Sport.

W sumie w Wielkiej Wyprawie Maluchów rywalizuje 35 załóg, a o zabezpieczenie części zamiennych do wszystkich samochodów zadba Inter Cars. Największy dystrybutor w Europie Środkowo-Wschodniej skompletował zestawy najpopularniejszych produktów zamiennych do „maluchów”, aby na trasie najczęściej występujące awarie nie wykluczyły z udziału żadnej z załóg.

Inter Cars jako lider dystrybucji części podjął wyzwanie, aby zaopatrzyć Wielką Wyprawę Maluchów w niezbędne części zamienne, opony i akumulatory. Już dawno nie mieliśmy tak nietypowego zamówienia, niemniej bardzo nas to ucieszyło i z wielkim entuzjazmem podjęliśmy się kompletacji części na tę ekspedycję – mówi Joanna Król, Zastępca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter CarsW konfekcjonowaniu zamówienia bardzo pomogła nam Filia Inter Cars w Czosnowie, której serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Z dumą mogę powiedzieć, że w Inter Cars klienci znajdą części do wszystkich pojazdów, także klasyków, old- i youngtimerów, a nawet do kultowych samochodów - Fiatów 126p. Za uczestników wyprawy trzymamy mocno kciuki, życzymy im spokojnej i bezpiecznej drogi!

Inter Cars zabezpieczył dla wszystkich uczestników rywalizacji najpopularniejsze części zamienne do Fiatów 126p, m.in. paski klinowe, bębny i szczęki hamulcowe, żarówki, amortyzatory, filtry powietrza i paliwa, drążki zmiany biegów, drążki kierownicy i końcówki drążka oraz cewki zapłonowe. Łącznie to ponad 450 części zamiennych do najpopularniejszego polskiego samochodu w historii. Wielka Wyprawa Maluchów ma przed sobą bardzo ambitny cel zebrania miliona złotych na pomoc dzieciom, które ucierpiały podczas wypadów drogowych. Inter Cars wspiera tę szlachetną inicjatywę i dostarcza niezbędne części zamienne, kierując się hasłem: Inter Cars – razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy!

Źródło: Inter Cars

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę