Webfleet nawiązał współpracę z Bosch

Webfleet nawiązał współpracę z Bosch L.OS Webfleet

Firma Bridgestone koncentrująca się na rozwiązaniach mobilnych opartych na danych, w tym rozwiązaniu do zarządzania flotą Webfleet, nawiązała współpracę z firmą Bosch, globalnym dostawcą technologii i usług, aby oferować zintegrowane usługi mobilne swoim klientom flotowym.

  • Webfleet i Bosch nawiązały współpracę, aby oferować cyfrowe, zintegrowane usługi klientom flotowym w sektorze transportu i logistyki.
  • Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleet będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych.
  • Pierwszym zastosowaniem będzie integracja systemu Bosch Secure Truck Parking z rozwiązaniem do zarządzania flotą Webfleet, która zwiększy bezpieczeństwo transportu oraz zoptymalizuje planowanie tras i zarządzanie kosztami.

Elementem współpracy jest połączenie Webfleet z Logistics Operating System L.OS firmy Bosch w celu zapewnienia dodatkowych rozwiązań zintegrowanych z platformą do zarządzania flotą Webfleet. Połączenie różnych usług i systemów w jednolite rozwiązanie pozwoli firmom na bardziej efektywne zarządzanie flotą w oparciu o dane w czasie rzeczywistym.

Pierwszym zastosowaniem jest integracja Bosch Secure Truck Parking, wiodącej europejskiej platformy rezerwacji bezpiecznych miejsc parkingowych dla ciężarówek, z rozwiązaniem do zarządzania flotą Webfleet za pośrednictwem Bosch L.OS. Cyfrowe rozwiązanie pozwoli flotom szybko i łatwo planować i rezerwować bezpieczne miejsca parkingowe w sieci zweryfikowanych parkingów, co pozwoli zminimalizować ryzyko kradzieży ładunku i zapewnić dobre samopoczucie kierowców. Rozwiązanie pomaga również obniżyć koszty paliwa i emisję CO2 spowodowaną marnowaniem czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca parkingowego.

Klienci uzyskają dostęp do Bosch Secure Truck Parking bezpośrednio z platformy do zarządzania flotą Webfleet. Docelowo dyspozytorzy będą również otrzymywać rekomendacje dotyczące dostępnych miejsc parkingowych w oparciu o pozostały czas jazdy i harmonogram zleceń, aby zapobiec przekraczaniu przez kierowców dozwolonego czasu jazdy i usprawnić planowanie. Co więcej, szacowany czas przybycia (ETA) na parking będzie obliczany i przekazywany jeszcze bardziej precyzyjnie w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Wszystkie szczegóły bezpiecznej rezerwacji miejsc parkingowych mogą być automatycznie udostępniane kierowcom za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Webfleet i terminali.

Z przyjemnością dołączamy do platformy Bosch L.OS. Dzięki tej współpracy łączymy dwa potężne podmioty w dziedzinie mobilności, aby sprostać krytycznym wyzwaniom stojącym przed firmami flotowymi – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions. – Rozwiązanie Secure Truck Parking to dopiero początek naszej współpracy; zobowiązujemy się do dostarczania coraz bardziej przydatnych funkcji i innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów.

Webfleet i Bosch L.OS wspólnie planują rozpocząć testowanie i ocenę zintegrowanej oferty Secure Truck Parking u wybranej grupy klientów wiosną 2024 roku. Początkowa faza poprzedzająca szersze wdrożenie pozwoli ekspertom obu firm zebrać opinie i zbadać inne potencjalne funkcje stanowiące wartość dodaną, które mogłyby być przydatne w procesie dalszego rozwoju usługi.

Dzięki temu partnerstwu Webfleet kontynuuje rozbudowę swojego ekosystemu partnerów, oferując flotom szeroki dostęp do najnowocześniejszych technologii, które umożliwiają im wydajniejsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone prowadzenie działalności.

Źródło: Webfleet 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę