Volkswagen Poznań zaprasza uczniów na Drzwi Otwarte „Strefa Zawodowców”

Volkswagen Poznań zaprasza uczniów na Drzwi Otwarte Volkswagen

W dniach od 12 do 13 kwietnia Volkswagen Poznań zaprasza młodzież klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte „Strefa Zawodowców”. Podczas nich młodzi ludzie zastanawiający się nad wyborem zawodu dla siebie będą mogli zapoznać się z ofertą oświatową klas patronackich Volkswagen Poznań oraz wziąć też udział w praktycznych zajęciach ukazujących im specyfikę zawodów przyszłości: elektromechanika pojazdów samochodowych, mechanika precyzyjnego oraz automatyka i mechatronika.

  • Volkswagen Poznań w dniach 12 – 13 kwietnia zaprasza na Drzwi Otwarte „Strefa Zawodowców”;
  • Zajęcia praktyczne dla młodzieży klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.

Centrum Szkoleniowe Volkswagen Poznań zaprasza młodzież końcowych klas szkoły podstawowej na specjalnie dla nich zorganizowanie drzwi otwarte, pod nazwą „Strefa Zawodowców”. Podczas spotkania młodzi ludzie będą mogli w sposób praktyczny zapoznać się ze specyfiką pracy nowoczesnej fabryki motoryzacyjnej, jaką jest Volkswagen Poznań i dowiedzieć się, jak wygląda praca w zawodach, które są najbardziej poszukiwane w tej branży.

 

Drzwi_Otwarte_Strefa_Zawodowcow_w_Volkswagen_Poznan Volkswagen

Dla odwiedzających utworzone zostaną cztery strefy, każda o innym profilu zawodowym. Będą to: strefa elektromechanika pojazdów samochodowych, strefa mechanika precyzyjnego, strefa automatyka i mechatronika oraz strefa robotów. Dodatkowo uczniowie będą mogli sprawdzić, jak działają okulary z rozszerzoną rzeczywistością, spróbować samodzielnie wymienić klocki hamulcowe, zbudować swój pierwszy układ mechatroniczny lub wykonać pomiary metodą laserową.

W imieniu obszaru Kształcenia Zawodowego w Volkswagen Poznań serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie: „Strefę Zawodowców”, czyli Drzwi Otwarte Kształcenia Zawodowego Volkswagen Poznań. Spotkanie odbędzie się w formie zajęć praktycznych, podczas których uczniowie będą mogli bliżej poznać specyfikę czterech zawodów przyszłości, w których kształcimy w klasach patronackich Volkswagen Poznań. To wydarzenie to nie tylko możliwość zwiedzenia nowoczesnego Centrum Szkoleniowego Volkswagen Poznań, ale także poznanie naszych instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Podkreśla Dorota Dziedzic, kierownik Kształcenia Zawodowego w Volkswagen Poznań.

Drzwi Otwarte „Strefa Zawodowców” odbędą się w Centrum Szkoleniowym Volkswagen Poznań, przy ul. Rabowickiej 10/1 w Swarzędzu – Jasinie, w dniach od 12 do 13 kwietnia. Aby wziąć w nich udział, konieczne są zapisy drogą mailową. Zgłoszenie należy wysłać na adres: kształcenie.zawodowe@vw-poznan.pl.

W dniach Drzwi Otwartych Centrum Szkoleniowe zaprasza grupy zorganizowane w godzinach od 8:00 do 14:00, a od 14:00 gości indywidualnych. Ważnym jest, by na miejscu pojawić się zawsze o pełnej godzinie – ostatnia grupa wchodzić będzie o godzinie 17.00.

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę