Volkswagen Poznań podwoi zatrudnienie w dziale rozwoju

Volkswagen Group Polska

Volkswagen Poznań zamierza podwoić zatrudnienie w Dziale Rozwoju. Kogo poszukuje? W związku z transformacją w kierunku elektromobilności największy producent samochodów w Polsce zatrudni wysokiej klasy specjalistów o unikatowych kompetencjach. Chodzi o inżynierów, konstruktorów, ekspertów ds. software i rozwoju systemów elektronicznych w pojazdach, którzy będą wspierać rozwój motoryzacji przyszłości.

  • Volkswagen Poznań poszukuje wysokiej klasy specjalistów do Działu Rozwoju
  • Będą oni odpowiadali za tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla motoryzacji przyszłości, między innymi dla aut elektrycznych, czy pojazdów autonomicznych

Volkswagen Poznań oprócz produkcji pojazdów, takich jak Caddy, czy Crafter posiada w swoich strukturach także Dział Rozwoju. Formalnie jednostka ta funkcjonuje w spółce od 2014 roku. Inżynierowie tam zatrudnieni zajmują się, między innymi tworzeniem elementów karoserii, innowacyjnych systemów mechatronicznych i elektronicznych oraz oprogramowania funkcyjnego i sieciowego dla modeli takich jak Caddy, Crafter, czy całkowicie elektryczny ID. Buzz. Ale to nie wszystko. Eksperci z VWP robią też wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach oraz prowadzą kompleksowe testy samochodów lub ich systemów elektronicznych będących jeszcze w fazie konstrukcyjnej. Pracujący w tym dziale specjaliści przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”.

Transformacja w branży motoryzacyjnej wymaga zupełnie nowych kompetencji – podkreśla Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji w VWP i dodaje – Jako odpowiedzialny pracodawca od wielu lat inwestujemy w rozwój wiedzy i umiejętności naszych pracowników. Mamy własne centrum rozwoju kompetencji, trenerów, blisko współpracujemy też z uczelniami wyższymi z Poznania i szkołami branżowymi z Wrześni i Swarzędza.

Zgodnie z polityką firmy w pierwszej kolejności nowe miejsca pracy są oferowane osobom już zatrudnionym w Volkswagen Poznań. 

Volkswagen Group Polska

Stanowiska w Dziale Rozwoju wymagają unikatowej wiedzy. Osoby, które chcą wzmocnić ten dział mogą liczyć na nasze wsparcie w przekwalifikowaniu się i nabyciu kluczowych kompetencji – mówi Jolanta Musielak. – Oprócz trwających już rekrutacji wewnątrz spółki aktywnie szukamy też inżynierów i konstruktorów na rynku – zaznacza szefowa personalna.

W Dziale Rozwoju VWP pracuje ok. 130 osób. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam kolejnych 140 specjalistów. Jakie wymogi muszą spełnić? Inżynierowie powinni m. in. znać się na systemach elektronicznych, czy aplikacjach informatycznych, mieć ukończone kierunki studiów związane z elektrotechniką, czy inżynierią motoryzacyjną, znać język angielski lub/i niemiecki. Wśród oczekiwań znajduje się również gotowość do wyjazdów i szkoleń zagranicznych. 

Osoby, które wybiorą rozwój kariery w Volkswagen Poznań, będą współtworzyły motoryzację przyszłości – zapewnia Jolanta Musielak.

Volkswagen Group Polska

Innowacyjne produkty, inwestycje w nowe kompetencje naszych pracowników – to wszystko pozwala na zapewnienie bezpiecznej przyszłości dla Volkswagen Poznań, dla ludzi, którzy tworzą tę firmę, dla ich rodzin, ale także dla naszych kooperantów – podkreśla Piotr Olbryś, szef OM NSZZ Solidarność w VWP.A trzeba pamiętać, że branża motoryzacyjna przechodzi obecnie największą rewolucję w swojej historii. Transformacja w kierunku elektromobilności i związane z nią inwestycje w ochronę klimatu wymagają od nas wielu zmian, począwszy od władz koncernu po pracownika zatrudnionego bezpośrednio przy produkcji. I one już trwają. Dla nas najważniejsze jest to, że przez te zmiany przejdziemy razem ze stałą załogą VWP – dodaje Olbryś. 

Źródło: Volkswagen Group Polska

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę