Valeo prezentuje Ineez™ Air Charging

Bezprzewodowe ładowanie pojazdów elektrycznych Valeo

Od 8 do 12 stycznia 2024 roku na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez™ Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Rynek pojazdów elektrycznych rośnie w bardzo dynamicznym tempie (światowa produkcja x 3 do 2030 roku), a rozwiązania do ładowania zaczynają być kluczowym czynnikiem różnicującym ofertę i rzeczywistym atutem, który może zaspokoić  oczekiwania klientów. Ineez™ Air Charging wzmacnia pozycję Valeo na rynku stacji ładowania, oferując wydajne i lekkie rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdu indukcyjnie, bez konieczności użycia kabla.

Ineez™ Air Charging to jedyny w swoim rodzaju bezprzewodowy system, korzystający z ultraniskiej częstotliwości pracy, około 3 kHz, co zapewnia unikalne, lżejsze (50% wagi innych systemów) i prostsze doświadczenie ładowania. Opiera się na uproszczonym sprzęcie, aby umożliwić dostępność dla wszystkich, jednocześnie utrzymując wysoką efektywność powyżej 90% od sieci do baterii.

Produkt został zaprojektowany tak, aby zapewnić światową kompatybilność z każdym punktem ładowania, siecią każdego kraju (sieć jednofazowa lub trójfazowa) oraz z wszystkimi samochodami (baterie 400-800V). Rozwiązanie Valeo oferuje funkcję Vehicle-to-Grid (V2G) dla dowolnego rozwiązania mocy (7-22 kW) i może być stosowane w dowolnym miejscu ładowania, zarówno publicznym (ulica, parking, centrum handlowe) jak i prywatnym (dom, praca). 

Ineez™ Air Charging to wszechstronne rozwiązanie, które spełnia wszystkie potrzeby klientów. Może być bezpośrednio podłączone do istniejącego punktu ładowania lub połączone bezpośrednio z siecią, zapewniając wszystkie niezbędne zabezpieczenia i komunikację z pojazdem i użytkownikiem.

Ineez™ Air Charging jest także przygotowane na przyszłość, gdy auta autonomiczne same będą się ładować na obszarze ładowania indukcyjnego. Rozwiązanie to objęte jest ponad 25 patentami projektowymi od sprzętu po oprogramowanie, mechatronikę.

Źródło: Valeo

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę