Uniwersalna lampa warsztatowa OSRAM LEDinspect Heli 1000

Uniwersalna lampa warsztatowa OSRAM LEDinspect Heli 1000 OSRAM
27.11.2020

Doświetlenie podwozia podczas pracy na podnośniku jeszcze nigdy nie było tak proste. Za sprawą nowej lampy inspekcyjnej firmy OSRAM LEDinspect Heli 1000 praca w warsztacie będzie komfortowa, a każdy zakamarek pojazdu idealnie widoczny.

Nowa oprawa warsztatowa LED firmy OSRAM sprawdzi się zarówno do oświetlenia ogólnego, jak i do czynności wykonywanych w komorze silnika lub podwoziu pojazdów. Dołączony statyw, osiągający maksymalną wysokość 1,75 m, na którym można umieścić lampę, umożliwi wygodną pracę przy podnośniku i precyzyjne skierowanie światła tam, gdzie będzie ono najbardziej potrzebne. LEDinspect Heli 1000 ma również wbudowany haczyk, dzięki czemu daje jeszcze więcej możliwości montażu podczas prac wymagających obu rąk.

Nowa oprawa warsztatowa LED firmy OSRAMNajważniejszym elementem i ogromną zaletą nowej lampy jest jej wielokierunkowa, regulowana głowica. Górna część lampy, składająca się z trzech ruchomych elementów przypominających śmigła helikoptera, umożliwia precyzyjne nakierowanie światła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Od szerokiego kąta, jako oświetlenie ogólne w warsztacie czy garażu, po precyzyjne doświetlenie poszczególnych elementów w podwoziu czy silniku.

Dzięki możliwości regulowania natężenia oświetlenia możemy zapewnić sobie zarówno bardzo jasne światło, jak i nieco słabsze, ale za to na dłużej. Przy mocy zaledwie 10 W lampa ta zapewnia strumień świetlny 1000 lumenów lub o połowę niższy w trybie ekonomicznym, który pozwala na działanie nawet do 10 godzin. W oprawie umieszczono 57 diod o chłodnobiałej barwie światła 6000 K. Niezwykle wytrzymała i odporna obudowa o klasie ochrony IP44/IK06 zabezpiecza przed wnikaniem cząstek o średnicy ≥ 1 mm, a także przed rozbryzgami wody ze wszystkich kierunków i silnym naciskiem. Ładowanie przez port micro USB trwa do 8 godzin.

LEDinspect Heli 1000 to jedna z kilku wprowadzonych niedawno przez firmę OSRAM lamp inspekcyjnych. Wszystkie zostały skonstruowane tak, by jak najbardziej ułatwić pracę i uczynić ją komfortową w nawet najtrudniejszych warunkach i niedostępnych miejscach. Certyfikat CE i dwuletnia gwarancja to potwierdzenie jakości i wydajności produktów tej serii.

Źródło: OSRAM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę