Transmisje wyścigów European Le Mans Series z Robertem Kubicą i zespołem Inter Europol Competition

Świąteczny prezent Motowizji Motowizja

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Motowizja przygotowała wyjątkową niespodziankę dla kibiców wyścigów samochodowych w Polsce. W sezonie 2024 wszystkie wyścigi European Le Mans Series będą ekskluzywnie transmitowane na antenie stacji.

European Le Mans Series to jedna z najważniejszych serii wyścigów długodystansowych. W sezonie 2024 wystartują aż czterdzieści trzy załogi w sześciu, czterogodzinnych wyścigach. Polscy kibice szczególnie przyglądać się będą rywalizacji sześciu z nich. 

Do ELMS w przyszłym roku powróci Robert Kubica. Mistrz serii z 2021 roku będzie łączył starty w Hypercarze zespołu AF Corse w World Endurance Championship z rywalizacją w kategorii LMP2 z ekipą ORLEN Team AO by TF.

trzy prototypy, dwa LMP2 i jeden LMP3, wystawiać będzie Inter Europol Competition. Zespół z bazą w podwarszawskim Małopolu rywalizuje w cyklu od 2016 roku. W minionym sezonie Inter Europol Competition odniosło największy sukces w swojej historii, wygrywając klasę LMP2 w najważniejszym wyścigu endurance roku – 24h Le Mans.

Motowizja_wyścig Motowizja

Polskie flagi zobaczymy także na dwóch innych prototypach. Po jednym zgłoszeniu w LMP2 i LMP3 ma ekipa Team Virage startująca na polskiej licencji.

Kalendarz sezonu 2024 European Le Mans Series składa się z sześciu wyścigów. Zespoły będą rywalizować kolejno na torach Barcelona-Catalunya, Paul Ricard, Imola, Spa-Francorchamps, Mugello oraz Algarve. Każdy z nich trwać będzie cztery godziny i wystartują w nim cztery kategorie - LMP2, LMP2 Pro/Am, LMP3 i LMGT3.

Motowizja będzie ekskluzywnym nadawcą European Le Mans Series w Polsce w 2024 roku. Oprócz transmisji wszystkich wyścigów stacja będzie pokazywać także podsumowania rund. Na antenie pojawią się także relacje z rywalizacji serii towarzyszącej ELMS, Michelin Le Mans Cup.

W Motowizji wyścigi zawsze miały szczególne miejsce. Naszą misją jest pokazywać najciekawsze serie oraz starty polskich kierowców i zespołów. European Le Mans Series perfekcyjnie wpisuje się w tę strategię. Sezon 2024 na antenie Motowizji zapowiada się fantastycznie: planujemy jeszcze kilka niespodzianek, o których dowiecie się w najbliższych miesiącach – mówi Krzysztof Mikulski prezes Motowizji.

Obecnie trwa sezon zimowej Asian Le Mans Series. Na podsumowania pierwszych dwóch wyścigów na malezyjskim torze Sepang zapraszamy we wtorki, 19 i 26 grudnia o 23:25. 

  • Asian Le Mans Series 2023/2024 Runda 1 Tor Sepang – podsumowanie wyścigów – wtorek, 19 grudnia, godz. 23:25
  • Asian Le Mans Series 2023/2024 Runda 2 Tor Sepang – podsumowanie wyścigów – wtorek, 26 grudnia, godz. 23:25

Źródło: Motowizja

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę