Transcash.eu przestaje świadczyć usługi windykacyjne

Transcash.eu przestaje świadczyć usługi windykacyjne Freepik

Transcash.eu,  dostawca usług finansowych dla branży transportowej w Polsce, rezygnuje ze świadczenia usług windykacyjnych, by skupić się w pełni na ofercie finansowania podmiotów z branży TSL. Działania związane z odzyskiwaniem należności przejmuje nowo powołana spółka Pactus.eu, której trzon stanowią specjaliści z zakresu windykacji wywodzący się z Transcash.eu.

Od 17.06.2024 roku obsługą spraw windykacyjnych dotąd prowadzonych przez spółkę Transcash.eu zajmie się Pactus.eu. Spółka przejmie proces odzyskiwania należności na drodze polubownej. Natomiast windykacja sądowa pozostanie przy Transcash, prowadzona przez zespół TC Kancelarii Prawnej.

Powstanie spółki Pactus.eu sformalizowało i przypieczętowało zmianę, do której w Transcash.eu przygotowywaliśmy się od kilkunastu miesięcy. Chcemy w pełni skoncentrować się na świadczeniu usług faktoringowych i utrwalaniu pozycji lidera na rynku TSL, który znajduje się w trudnym momencie i potrzebuje rzetelnego i elastycznego finansowania. Wydzielenie usług windykacyjnych zapewni nam przestrzeń do rozwoju usług tworzonych z myślą o branży spedycyjnej, a także do poszerzenia działalności na rynkach zagranicznych – mówi Magdalena Baranowska, CEO Transcash.eu.

Portfolio usług Transcash obecnie obejmuje mikrofaktoring (finansowanie pojedynczych faktur), faktoring globalny, pożyczkę oraz dedykowane spedycjom finansowanie skonta. Grupę Transcash tworzą spółki Transcash.eu, Transcash Kancelaria Prawna Baranowski, Transcash Software oraz Transcash.eu z siedzibą w Rumunii.

Transcash od kilkunastu lat dba o bezpieczeństwo finansowe firm z branży TSL. Specjalizujemy się w usługach finansowych, windykacyjnych i prawnych dla sektora transportu w relacjach międzynarodowych i krajowych. W 2022 roku na naszym liczniku wybił pierwszy miliard – faktury na tę kwotę sfinansowaliśmy od początku działalności faktoringowej.

Źródło: Transcash

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę