Toyota zasili flotę europejskiego operatora taksówek G7

Toyota zasili flotę europejskiego operatora taksówek G7 Toyota

Toyota została strategicznym partnerem francuskiej firmy G7, jednego z największych operatorów taksówkowych w Europie. Do 2025 roku dostarczy 500 egzemplarzy elektrycznego SUV-a Toyota bZ4X, zaś do 2030 roku łącznie 2 500 aut elektrycznych.

Strategiczna współpraca firmy G7 z Toyotą ma na celu zwiększenie do 30% udziału bateryjnych aut elektrycznych we flocie taksówek. W ramach umowy Toyota dostarczy do 2030 r. łącznie 2 500 aut elektrycznych, zaczynając od 500 egzemplarzy modelu bZ4X do 2025 r.

Chcemy być kluczowym graczem w niskoemisyjnej mobilności miejskiej, dlatego cieszymy się możliwością współpracy z G7 – powiedział Frank Marotte, Prezes i Dyrektor Generalny Toyota France.

Toyota bZ4X – komfortowe auto elektryczne

Średniej wielkości SUV Toyota bZ4X to pierwszy globalny model marki z bateryjnym napędem elektrycznym. Auto jest dostępne z napędem na przednią oś lub w wersji z napędem na wszystkie koła, wyróżniającej się możliwościami terenowymi.

Wersja FWD ma montowany z przodu elektryczny silnik o mocy 204 KM i 265 Nm momentu obrotowego. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. bZ4X AWD o mocy 218 KM jest napędzany dwoma 109-konnymi silnikami elektrycznymi przy przedniej oraz tylnej osi i dysponuje 336 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 6,9 sekundy, a komputer steruje pracą obu silników, by ograniczyć zużycie energii i dopasować rozkład mocy między osiami do warunków na drodze.

Toyota bZ4X wyposażona została w baterię 71,4 kWh brutto (64 kWh netto), którą można naładować do 80% pojemności w około 30 minut. Samochód w cyklu mieszanym WLTP może uzyskać zasięg do 516 km. Bateria trakcyjna została objęta gwarancją fabryczną na 8 lat lub na 160 000 kilometrów przebiegu.

Rozstaw osi na poziomie 2 850 mm jest taki sam jak w 7-osobowym Highlanderze. Dzięki temu wnętrze auta jest wyjątkowo przestronne, a bagażnik pojemny. Pasażerowie mogą czuć się komfortowo dzięki przestrzeni na nogi, która jest porównywalna z autami o segment większymi. Takie warunki zapewnią pełny komfort pasażerom taksówek i spełnią oczekiwania kierowców.
Lider ekologicznych taksówek

Toyota od 15 lat wspiera firmę G7 w stopniowym przechodzeniu na zelektryfikowane układy napędowe. Już dziś większość aut należących do popularnego przewoźnika to hybrydowe Toyoty i Lexusy. Obecnie firma posiada największą flotę hybrydowych i elektrycznych taksówek w Europie, które stanowią 70% wszystkich aut dostępnych w jej usłudze.

G7 to pionier ekologicznego ruchu w sektorze taksówek. Jesteśmy zachwyceni zaangażowaniem Toyoty, która wspiera nas w kreowaniu świata bardziej zrównoważonej mobilności. Cieszymy się, że możemy wzmocnić nasze relacje wykorzystując nowe pojazdy marki – dodał Nicolas Rousselet, Prezes i Dyrektor Generalny G7.

Źródło: Toyota

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę