Szkolenie Tork VR Clean Hands z nagrodą Interclean Innovation 2020

Nagroda Interclean Innovation 2020 dla Tork za szkolenie
14.5.2020

Interaktywne szkolenie z zakresu higieny rąk, dostępne w aplikacji Tork VR Clean Hands Training, zostało nagrodzone w kategorii Produkty powiązane/Usługi w tegorocznej edycji konkursu Interclean Innovation. Szkolenie VR pozwala użytkownikom przećwiczyć każdy z 5 etapów higieny rąk według WHO, zwiększając tym samym świadomość jej znaczenia, a nawet przyczyniając się do ratowania życia.

12 maja jury ogłosiło zwycięzców prestiżowych nagród Interclean Innovation dla każdej z czterech kategorii. Wyróżnione zostały najbardziej innowacyjne produkty w branży, znacznie wpływające na jej rozwój.

Od 5 do 10% szpitali mierzy się z problemem zakażeń (HAI), w wyniku których co roku umiera około 136 000 osób w Europie i Ameryce Północnej. Jesteśmy dumni z naszego szkolenia VR, jego wpływu na pracę personelu medycznego i poprawę bezpieczeństwa pacjentów – mówi Suzanne De Maine, Regional Marketing Manager Healthcare, Tork, Essity.

Aplikacja Tork VR Clean Hands Training jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się obecnie służba zdrowia. Badanie przeprowadzone przez Tork wykazało, że 80% personelu chciałoby poprawić przestrzeganie zasad higieny rąk. Tradycyjne formy szkolenia dotyczące higieny są często postrzegane jako mało inspirujące. Przeniesienie go do wirtualnego świata pozwala przeprowadzić je w dowolnym miejscu i zwiększa jego efektywność. Wyniki wskazują, że zapamiętujemy zaledwie 10% tego, co czytamy, 20% tego, co słyszymy, i 30% tego, co widzimy. Natomiast kiedy wykonujemy jakąś czynność lub symulujemy jej wykonywanie – zapamiętujemy aż 90%.

Stworzenie tego innowacyjnego rozwiązania to efekt ścisłej współpracy ze specjalistami służby zdrowia oraz ekspertami z zakresu higieny rąk i psychologii behawioralnej. Wspólnie opracowaliśmy nowatorskie narzędzie, które ma pomóc pracownikom służby zdrowia na całym świecie poprawić higienę rąk i zmniejszyć ryzyko zakażeń – podkreśla Jenny Logenius, Global Brand Innovation Manager Skincare Healthcare, Tork, Essity. 

Jury doceniło intuicyjność i łatwość obsługi nowej aplikacji oraz jej wysoką użyteczność w utrzymaniu odpowiedniej higieny rąk w placówkach opieki zdrowotnej. Wirtualna rzeczywistość pomaga stymulować zmiany zachowań. Rozwiązanie Tork w zabawny i przystępny sposób zwiększa wiedzę i świadomość personelu.

Zachęcamy markę Tork do dalszej pracy nad rozwojem narzędzi cyfrowych wspomagających higienę rąk, także dla innych segmentów rynku i ogółu społeczeństwa – powiedział Ronald Bruins, członek jury i redaktor naczelny Service Management.

Więcej informacji o Tork VR Clean Hands Training można znaleźć na: https://www.tork.pl/torksolutions/vr-and-e-learning/hand-hygiene-vr.

Źródło: Tork

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę