TOMEX Hamulce zmienia opakowania w trosce o środowisko

TOMEX Hamulce zmienia opakowania w trosce o środowisko
15.7.2020

Polski producent elementów układu hamulcowego wdrożył kolejne działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Tym razem jest to zmiana opakowań zbiorczych oferowanego zmywacza do hamulców – dotychczasowe plastikowe zgrzewki zostały zastąpione przez opakowania kartonowe, które mogą być poddane dalszemu recyklingowi.

Od wielu już lat staramy się, aby każde nasze działania były nie tylko związane z dostarczaniem najwyższej jakości produktów, ale też jednocześnie przyczyniały się do ochrony naszego środowiska. Poczynając od eliminacji metali ciężkich w stosowanych mieszankach ciernych, stosowanie wysokiej jakości składników pochodzących z recyklingu, poprzez ścisłe segregowanie wszystkich odpadów i dzielenie ich na surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać, a kończąc na zastępowaniu wszędzie tam gdzie możliwe plastiku, alternatywnymi materiałami jakimi jest np. papier czy karton. Przy wyborze dostawców energii elektrycznej stawiamy na tych, którzy w największym stopniu korzystają ze źródeł odnawialnych – powiedział Jarosław Wyka, Pełnomocnik ds. Jakości.

Dodatkowo stosujemy zasady cyklu życia produktu oraz respektujemy wymagania Dyrektywy 2000/53/EC End-of life Vehicle. Dzięki tym wszystkim wysiłkom konsekwentnie podążamy za 17. celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, które w wymiarze biznesowym są dla nas równie istotne, co osiąganie satysfakcjonujących wyników finansowych czy produkcyjnych – dodaje Jacek Tomczyk, Dyrektor Handlowy firmy TOMEX Hamulce.

Źródło: TOMEX Hamulce

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę