Tesla w końcu startuje z produkcją Cybertrucka

Tesla w końcu startuje z produkcją Cybertrucka Tesla z Twitter

Tesla wreszcie postawiła na nogi swojego pierwszego Cybertrucka i kończy tym samym opóźniać produkcję tego futurystycznego pickupa przyszłości. Entuzjaści Tesli i Elona Muska mogą być zadowoleni. Oto informacje, które znamy na ten moment z okazji zbudowania pierwszej Tesli Cybertruck.

Z linii montażowej zjechał pierwszy Cybertruck od Tesli. Elektryczny pickup został wyprodukowany w fabryce Giga Texas niedaleko Austin w USA. Montowane są tam inne modele koncernu, ale to właśnie zakłady w Teksasie zostały wytypowane do tego, by rozpocząć produkcję Cybertrucka.

Na dowód startu produkcji na profilu Tesli na Twitterze (należącym do Elona Muska podobnie jak Tesla) zamieszczono fotografię pracowników zgromadzonych wokół pierwszego pickupa. Z samego zdjęcia niewiele można wywnioskować, bo ludzie zasłaniają samochód, widoczna jest tylko część jego charakterystycznego nadwozia.

O elektrycznym pickupie głośno zrobiło się pod koniec 2019 roku, gdy Elon Musk ogłosił, że Tesla pracuje nad nowym autem. Projekt od początku wywoływał ogromne emocje, nie tylko z powodu wpadki w trakcie prezentacji, gdy podobno bardzo wytrzymałe auto... zostało uszkodzone podczas pokazu.

Nazwa dobrze oddaje wygląd Cybertrucka. Kanciaste nadwozie i futurystyczny design sprawiły, że pojazd wyróżniał się od samego początku. Przypominał zresztą bardziej samochód z niewydanej wtedy jeszcze gry Cyberpunk 2077, a nie auto, które lada moment ma trafić na drogi na całym świecie. Chociaż zaprezentowano tylko prototyp, to jak chwalił się Musk, tuż po prezentacji wpłynęło 200 tys. zamówień na auto.

Na pierwszego Cybertrucka trzeba było poczekać ponad 3 lata, choć według pierwszych zapowiedzi auto miało trafić do sprzedaży już w 2021 roku. Dalsze plany Tesli na ten model pozostają jednak zagadką. Nie wiadomo, kiedy będzie można je kupić, jak wygląda jego wnętrze (nie zaprezentowano go w 2019 roku), jakie przeszło zmiany przez ostatnie lata.

Wielką niewiadomą pozostaje cena. Gdy elektrycznego pickupa pokazano światu, podstawowa wersja pickupa miała kosztować 40 tys. dolarów. Wraz z wyższą ceną – do 70 tys. dolarów – rósł np. zasięg elektrycznego auta. Może w niedalekiej przyszłości Tesla ujawni więcej szczegółów na temat Cybertrucka.

Źródło: Green News
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę